Enne seda aga paar teemat möödunud aasta kohta, mis eelmisse saatesse ei mahtunud: aasta kadunuke ehk märgilise tähendusega auto, mille tootmine eelmisel aastal lõpetati, ja natuke ka Elon Muskist, kelle jaoks oli suhteliselt katastroofiline aasta.

Valiti ära ka Euroopa aasta auto 2023, milleks on Jeep Avenger. Mõneti üllatav on ka ülejäänud edetabel, sest Eesti valikust erineb see kardinaalselt.

Kiikame ka Ameerika Ühendriikidesse, kus Wyomingi osariik soovib ninanipsuna teistele osariikidele elektriautode müüki hoopis aeglustada. Pole ka ime, kuna tegu on „naftaosariigiga“, plaanil ja resolutsioonil on aga juures vägagi valimiseelse populismi maik.

Saate põhiteemaks on tosin ennustust alanud aasta kohta - eelmise aasta ennustused on siin ja kui palju täppi läks, rääkisime eelmises saates. Mida võiks aga autotööstusele tuua 2023?

Nädala proovisõiduauto oli Honda Civic. Stuudios on autoajakirjanikud Veli V. Rajasaar ja Indrek Jakobson. Saadet saab kuulata allolevas pleieris. Külasta ka saate Facebooki- ja Instagrami-lehte, kust saad jooksvat infot automaailma kohta ning näha proovisõiduautodega seonduvat. Head kuulamist!

1x
00:00