Kokku investeerisid Eurostati andmetel Eesti ettevõtted 2021. aastal teadus- ja arendustegevusse 314 miljonit eurot, mida oli niisiis 42 miljoni võrra rohkem kui aasta varem. Samuti lisandus erasektorisse 220 täistööajaga teadlast ja inseneri viies kogu arvu 2416-ni. Viimase kuue aastaga on erasektoris töötavate teadlaste ja inseneride arv kahekordistunud.

„Ettevõtete suurenenud investeeringud teadus- ja arendustegevusse on ka selge signaal vajadusest arendada uudseid tehnoloogiaid, tooteid ja teenuseid, et olla globaalsel turul konkurentsivõimelisemad,“ ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kristjan Järvan.

Vahetult enne jõule avaneb EASi ja Kredexi ühendasutuses taas uus rakendusuuringute ja eksperimentaalarenduse programmi rahastusvoor. 29. novembril otsustas peaministri juhtimisel koos käiv teadus- ja arendusnõukogu toetada majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettepanekut käivitada Eestis esimene rakendusuuringute keskus.

„Kuna Eestis ei ole sellist keskust ja kompetentsi varem olnud, siis on tehnoloogiaettevõtted olnud sunnitud teenust ostma piiri tagant, nüüd tekib võimalus need vahendid Eestisse jätta. Varasema kogemuse baasilt on suur tõenäosus, et rakendusuuringute keskuse teenuseid tulevad tarbima ka välisettevõtted,“ märkis teadus- ja arendusnõukogu liige ning PowerUp Energy Technologies tegevjuht Ivar Kruusenberg.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid