Peugeot 408

Pariisi autonäitusel esitletud uus mudel nimega Peugeot 408 läks tootmisse ja täna avanes Fortel võimalus selle GT-varustusastmega hübriidversioonile Kataloonia mägiteedel hääled sisse panna. Esimene mulje ühe lausega: masin püsib stabiilselt (et mitte öelda ülikindlalt) teel ja on kergesti juhitav ka kitsaid U-kurve läbides, teel kohatud jalakäijad jäid masina uuele ja uhkele välimusele järele vaatama ning ruumi ja avarust on selles mudelis tõesti mõnuga.

Peugeot 408 testsõit

Tootmisse läks see uhke joonega laugpära esialgu kahes mootoriversioonis: pistikhübriid (kokku 180 või 224hj) koos 12,4kWh mahutavusega akuga) ja tavaline bensiinimootor (131 hj). Järgmisel aastal lisandub täiselektriline mudel.

Peugeot 408

Seega: juba mootorite põhjal saab öelda, et tegemist ei ole kindlasti sportautoga. Kiirendus jääb tehase andmetel hübriidautodel 7,5 ja bensiinimootoriga versioonil 9,7 sekundi kanti. Tõsi, sõidurežiimidest on olemas nii Eco, tavaline kui sport ja selle viimase puhul pedaali põhja vajutades hakkab juba veidi seda „õiget tunnet“ tekkima:

Välimusest. Auto esiosas näeme uutele Peugeot’ mudelitele omast ja nüüd taas uue paigutusega - tipust kergelt lahknevate kaartega - kerevärvi esivõre, LED-valgustitest moodustunud kaslase kihvasid (lõvi kuulub kaslaste sugukonna pantrite perekonda) ja uuenenud lõvilogo, mis oli küljes juba ka näiteks Eestiski kohal oleval uuel 308-l.

Peugeot 408

Külgvaates lisab hoogu madalale viidud kaarjas julge küljejoon, mis saab tagauksest alates jätku märksa kõrgemal. Just küljel vaadates torkab silma ka auto tuntav kõrgus maapinnast – kliirens on tänu 720mm diagonaaliga ratastele ja muudele seadistustele koguni 18,8 sentimeetrit, täiesti uue ja efektse välimuse on saanud ka rataste disain, mis peaks erilise visuaalse efekti andma aeglasel sõidul:

Peugeot 408

Auto tagaosas tõmbavad tähelepanu endale esmalt horisontaalsed trepjad tagatulede komplektid. Edasi liigub pilt aga ehk liigagi julgelt kere alumisest osast väljaulatuvale plastkattega põrkerauale. Kas asi on tõesti erilises soovis tagant otsasõidu korral autot säästa või oli disaineril tol päeval eriline hoog sees – ei tea. Aga selline tavapärasest veidi jõulisem see on:

Peugeot 408

Kui lisada veel juurde, et lai plastist riba katab tegelikult kogu auto kõigi külgede ja rattakoobaste alumist serva, siis võib tekkida muidugi küsimus, kui vastupidav see on kriimustustele ja maast õhku kerkinud kivile – eks aeg näitab. Plastile lisaks leiame külgede allosast täiendavalt ka pehme kummiriba:

Peugeot 408

Edasi mõõtudest. Auto on 4,69 m pikk ja teljevahe pikkuseks on 2,79 meetrit (võrdluseks: Peugeot 3008 pikkus on 4,45 m ja Peugeot 2008 pikkuseks 4,30 m – seega linnamaasturitele tehakse silmad ette, samas jääb see alla EMP2 platvormikaaslasele Citroen C5 Xile).

Siit ka siis mõnus jalaruum teises reas istujatele ja korraliku suurusega pagasiruum:

Auto disainis on kokku saanud igal juhul palju sümpaatset. Mõõdud annavad soliidust (eriti lööb see välja tumehalli versiooni puhul), küljejooned sportlikkust (punane ja sinine), tulede lahendused koostöös külgpeeglitega õige pisut kiskjalikku agressiivsustki (kui pole just valitud malbe valge toon). Kõrge kliirens annab märku ehk omaniku soovist aeg-ajalt metsateelegi põigata.

Mis mind imestama paneb, on väga efektseks osutunud rohelise (Peugeot 308) puudumine selle mudeli toonivalikus. Mõned tooninäited siin videojupis:

Mugavuslahendustest on kõik vajalik kohe või lisavarustusena (Allure, Allure Pack või GT) tellimiseks olemas: alates roolisoojendusest, jalaliigutusega elektriliselt avanevast pagasiruumist ja elektrilisest esiklaasisoojendusest ning lõpetades adaptiivse püsikiirusehoidja ning massaažifunktsiooniga elektriliselt juhitavatest esiistmetest. Kõlareid on masinal kuni 10, soovi korral on tellitav ka täiendav õhupuhastussüsteem. Isegi elektriliselt avatava katuseakna saab lasta panna.

Peugeot 408

Auto rombjas rool on Peugeot’le omaselt väike ja paikneb näidikuteplokist täies ulatuses allpool. Sellega harjub ära umbes 7 minutiga. Käigu- ja sõidurežiimivalik on mugavalt parema käe ulatuses kahe istme vahel oleval kaldega pinnal. Eriliselt torkas silma tahavaatekaamera väga terav pilt 10-tollisel puutetundlikul multimeediadispleil. Portidest on autol olemas neli USB-C pesa ning sigaretisüütaja pesa, mida vajavad näiteks paljud matkaliste lisavarustusse kuuluvad elektriseadmed.

Millised selle auto sihtrühmad võiksid olla, milleks selline auto on eriti sobilik ja milleks mitte? Ma arvan, et see on korralik universaal.

Peugeot 408

Kahe lapsega perede igapäevaauto – jah (jalaruumi on, pagasiruumi on, ehituspoest viskab parketipaki ka vabalt peale). Kas läheks sellega kahenädalasele roadtripile Tallinnast Horvaatiasse – igal juhul (lisaks mahutavusele on ka kütusekulu bensiinimootoriga masinal veidi alla 6 l sajale ja hübriidil 1,2 + muidugi elekter ning masin püsib tõesti kui valatult teel). Metsa seenele – muidugi (kõrge kliirens võimaldab nähtavasti läbida isegi Kõrvemaa kandi lubamatult kehvas seisus olevaid metsateid).

Peugeot 408

Kas on see hoogne masin kurvitamiseks ja driftimiseks – NO! Liiga rahulik mootor, kõik on disainitud rahulikul ja vaoshoitud viisil teekonna läbimiseks.

Peugeot 408

Auto hind algab kõige lihtsamal varustusastmel 31 300 eurost ja jõuab lõpuks välja 52 000 euroni. Igal juhul tähelepanuväärne auto. Arvan, et tuleb korralik kindaheit Citroën C5 X-ile, Kia Sportage'ile, Renault Arkanale ja Volkswagen T-Rocile. Auto on Eestis juba tellitav ja esimesed autod peaksid kohale jõudma veebruaris.

Ajakirjaniku sõidukulud Hispaaniasse tasus Peugeot.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid