Võtmesõnaks on SDV ehk Software Defined Vehicle. Idee on lihtne: kliendid saavad autode võimekust ja funktsioone käigu pealt muuta – kus iganes, millal iganes. Selle saavutamine on ilmselgelt palju keerulisem protsess ning Hyundai Grupp on selle initsiatiiviga autotööstuse esirinnas.

Pidevalt täiendatava tarkvara toel plaanitakse kardinaalselt muuta ka kliendikogemust ning üleüldist ideed mobiilsusest, isiklikust autost ja ka autojagamisest. Esiteks – kõik Hyundai Grupi alates 2023. aastast toodetavad autod saavad üle õhu (OTA) tarkvarauuenduste valmiduse ning alates 2025. aastast ka pidevalt uuendusi saama, et ajakohased püsida.

2025. aastaks ennustatakse, et grupi ühendatud sõidukiteenuste platvormiga CCS on ühinenud üle 20 miljoni auto ja samal aastal toimubki üleminek Hyundai Grupi uude ajajärku, kus tarkvara defineerib auto. Sellele aitab kaasa ka planeeritud uus tark- ja riistvaraliselt unitaarne platvorm, millele oma sõidukid ehitada. See platvorm jaguneb esialgu kaheks põhiliseks – eM ja eS.

Järgmine oluline samm on ccOS ehk Connected Car Operating System, mis pakub kasutajatele kohandatud soovitusi ja võimaldab sõiduki andurite ja LiDAR-ite kogutud andmeid ülikiirelt töödelda. Kogu lahendus sünnib koostöös tehnikahiid Nvidiaga.

Kõik see kokku võimaldab Hyundai Grupil pakkuda veelgi uuenduslikumaid teenuseid ja täiesti uutmoodi auto kasutamise kogemust, pistes samas rinda juba praegu terendavate probleemidega logistika valdkonnas. Lähemalt videos:

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid