Enam kui 5,1 meetri pikkune ja kaks meetrit lai XM saavutab paigalt startides 100-kilomeetrise tunnikiiruse 4,3 sekundiga, M Driver paketi puhul on tippkiirus tavapärase 250 km/h asemel piiratud 270 kilomeetrini tunnis.

Bensiinikulu jääb WLTP tsükli kohaselt vahemikku 1,6-1,5 liitrit sajale kilomeetrile ning elektrikulu (kombineeritult) 30,1-28,9 kWh sajale kilomeetrile. Autol on kaheksakäiguline M Steptronic käigukast.

Sõiduki elektrimootor saab energiat auto põhja paigutatud 27 kWh mahutavast liitiumioon akust, juht saab iDrive abil sõites valida kolme sõidurežiimi vahel: vaikimisi on auto seadistatud hübriidrežiimile (HYBRID), lisaks saab XM kulgeda ka vaid elektrimootori jõul. Vaid elektri jõul on WLTP tsükli kohaselt võimalik sõita kuni 88 kilomeetrit, tippkiirus ulatub täiselektrilise režiimi puhul 140 km/h. Lisaks on valikus eCONTROL režiim, mis on seadistatud akut maksimaalselt laadima ja laetud taset hoidma.

XM

Sõiduki xDrive nelikveolist veoskeemi saab vajadusel muuta tagaveoliseks, lisaks kuulub xDrive´i režiimivalikusse liival ja teistel keerulistel pinnastel sõitmiseks mõeldud 4WD Sand. Tagasillast leiab M Sport diferentsiaali, mis töötab koos dünaamilise stabiilsuskontrolliga (DSC).

Standardvarustuses pakutakse XM-le 21-tolliseid alumiiniumist M kergvelgi, soovi korral saab ostja autole tellida 23-tollised veljed.

Autol on neljatsooniline kliimaseade ning Harman Kardoni meelelahutussüsteem, eraldi saab tellida ka Bowers & Wilkinsi katusekõlaritega Diamond Surround System´i.

Juhile kuvatakse sõitmisega seonduvat infot 12,3-tolliselt infoekraanilt, rehvide seisundit ja auto seadeid saab vaadata 14,9-tolliselt ekraanilt. Auto kasutab BMW uusimat, kaheksanda põlvkonna operatsioonisüsteemi, mida saab juhtida nii puudutustega kui hääle abil. Nutitelefoni saab autoga siduda Apple Car Play või Android Auto abil. XM omab SIM-kaardi pesa ning 5G ühenduse võimekust, autot saab siduda BMW ID ja My BMW rakendusega.

BMW XM

Juhiabide poolest on tegu senini rikkalikuma varustusega M seeria mudeliga: standardvarustuse puhul abistavad juhti muuhulgas nii eesmise kokkupõrke hoiataja, sõidurealt lahkumise hoiataja, kiirusepiirangute kuvaja kui panoraamvaatega parkimisassistent. Lisavarustusena saab tellida Driving Assistant Professional paketi, mis suudab muuhulgas mõista valgusfoori tulesid ning abistab juhti ka sõidureal püsimisel.

BMW alustab mudeli tootmist selle aasta detsembris Ameerika Ühendriikide Spartanburgi tehases, omanikeni peaksid esimesed autod jõudma 2023. aasta kevadel. 2023. aasta sügisel lisandub valikusse mudel XM LABEL RED, mille puhul on tegemist võimsaima liikluses lubatud M seeria sõidukiga. LABEL RED võimsus ulatub bensiini- ja elektriajamiga koostöös 748 hobujõuni (550 kW), mootori pöördemoment on 1000 Nm.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid