Miljardär Elon Muskile kuuluv SpaceX saatis laupäeval, 24. septembril orbiidile veel 52 Starlinki Interneti-satelliiti. Tegemist oli juba 62. satelliitide orbiidile saatmisega alates 2019. aasta maist. SpaceXi veebisaidil tehti sellest sündmusest otseülekanne, mis on järelvaadatav.

Praegu töötab enam kui 3300 Starlinki madalal Maa orbiidil, samal ajal kui SpaceXil on Starlinki projekti raames luba viia orbiidile 12 000 satelliiti. Möödunud nädalal teatas ettevõte, et Starlinki satelliitinternet on saadaval kõigil mandritel, sealhulgas Antarktikas.

Järgmisel aastal on oodata Starlinki teise põlvkonna satelliitide kasutuselevõttu. Needon suuremad ja võimsamad kui praegused mudelid. Nendega saavad ühenduda ka tavalised nutitelefonid kohtades, kus mobiilsidevõrku pole, ja peale selle ka Tesla elektriautod. Kiirust lubatakse 2-4 Mbps piires, millest piisab tekstisõnumite ja väikeste failide edastamiseks.

SpaceX kavatseb oma suure kosmoselaeva Starship abil saata orbiidile suure partii satelliite Starlink V2. Muski sõnul hakkab Starship tulevikus vedama lasti ja inimesi Kuule ja Marsile. Musk teatas hiljuti, et Starshipi esimene katselend on „üsna tõenäoline“ selle aasta novembris.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid