Lepingu eesmärgiks on tagada kaitseväe väljaõppeks vajalikke vahendeid, soetades õhutõrjekahurite ja rakettide mehitama sihtmärke koos lennutamise teenusega. Seitsme aasta pikkune leping sisaldab ka lennukõlbulike sihtmärkide taastamist.

Bensiinimootoriga varustatud 2,2 meetrise tiiva siruulatusega mehitamata sihtmärk on eredat värvi ning kannab kahte komplekti suitsugeneraatoreid ja IR-valgusküünlaid. Pürotehnilised lahendused ehitab sihtmärgidroonile RUF Eesti AS. Mehitamata sihtmärgi lennuaeg on kuni kolmekümmend minutit ning see on võimeline lendama üle 180 km/h kiirusega.

Sihtmärk on varustatud autopiloodi ja naviseadmega, mis võimaldavad seda opereerida nii eelplaneeritud lennuplaani alusel kui piloodi otsejuhtimisel. Sihtmärgil on ohutust tagav funktsioon, mis tagab tõrgete või sideühenduse kadumise korral sihtmärgi autonoomse stardikohta naasmise, mootori väljalülitamise või sihtmärgi maandumise.

RKIKi teatel plaanitakse igal aastal välja osta seitse lendavat sihtmärki.

RKIK relvastuse kategooriajuht Ramil Lipp ütles, et hankele esitati 11 pakkumust Eestist, Kreekast, Indiast ning Türgist, kuid kõige rohkem laekus pakkumisi Eesti ettevõtetelt.

KrattWorks on asutatud 2018.aastal ning tegeleb droonide tootmisega, mis kannavad pardal masinnägemise moodulit, mis tuvastab ilma piloodi sekkumiseta tuvastada ja kannab koheselt kaardile erinevaid objekte.

Raamleping sõlmitakse 84 kuuks ning lepingu maht on 15 miljonit eurot.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid