Sellenädalase saate põhiteemadeks ehk nädala automõttetuseks on erinevad planeeritud algatused, mille eesmärgiks paistab olevat autoliikluse järk-järguline välja suretamine – piirkiiruste vähendamine, keskmise kiiruse mõõtmise lõigud ning loomulikult ka furoori tekitanud madalheitmetsooni rajamise mõte Tallinna kesklinna. Kusjuures osa plaanist oleks ka vanemate kui 20-aastaste autode sissesõidu keelamine või maksustamine.

Paistab, et järgmistel valimistel hiilgamiseks sobivad lauale mistahes mõtted, ükskõik kui rumalad, kulukad või väheefektiivsed. Kesklinna uue üldplaneeringu eskiis valmib 2023. aasta kevadel, seega selgus saabub peagi.

Muid uudiseid on samuti jagunud: eelmises saates kritiseerisime Olerexi kampaaniat ning nüüd on kodumaine kütusemüüja kohustatud need reklaamid ka maha võtma. Kuid mida pole, on klientide käest vabandust palumine – enda õigustamine ja klientide tembeldamine jätkub.

Vahepeal on nime muutnud üks kodumaine elektriautode laadimislahendusi pakkunud firma, kuid hinnad on konkurentidega võrreldes väga soolased. Indrekule jäi aga silma üks harukordselt positiivne liikleja, kelle tõttu sai alguse uus rubriik – nädala liikleja.

Juttu tuleb ka juulikuu automüügist, mis on viimase 3 aasta lõikes langenud katastroofiliselt madalale tasemele. Populaarsemate autode osas aga üllatusi pole ning tabelit troonib jätkuvalt Toyota.

Räägime ka Volkswagenist, täpsemalt Golfist. Kuigi legendaarse mudeli kadumisest on räägitud varemgi, saabub Golfi saatuse osas selgus 12 kuu pärast. Vahepeal on aga Porsche napsanud Teslalt tagasi ühe toreda rekordi.

Nädala proovisõiduauto oli Dacia Jogger, millega Indrek lõpuks ka pikemalt tutvuda sai. Mida arvata turu soodsaimast mahturist?

Stuudios on autoajakirjanikud Veli V. Rajasaar ja Indrek Jakobson. Saadet saab kuulata allolevas pleieris. Külasta ka saate Facebooki– ja Instagrami-lehte, kust saad jooksvat infot automaailma kohta ning näha proovisõiduautodega seonduvat.