Maast lendavad lähiajal mööda kaks pilvelõhkuja-suurust asteroidi, teatas Science Alert.

Teadaolevalt läheneb üks asteroid Maale maksimaalselt lähedale täna, 29. juulil ja teine ​​pühib meie planeedist mööda laupäeval, 30. juulil.

Esimene asteroid, mis kannab nime 2016 CZ31, liigub kiirusega 55 618 km/h. Astronoomide hinnangul on see kõige laiemas kohas umbes 122 meetrit lai, mille poolest on see võrreldav umbes 40-korruselise hoonega, näiteks Swissoteliga Tallinnas. NASA andmetel möödub asteroid meie planeedist ohutus kauguses, 2,8 miljoni kilomeetri kauguselt, mis on enam kui seitse korda suurem Maa ja Kuu keskmisest kaugusest.

NASA andmetel läheneb see suur kosmosekivi Maale iga paari aasta tagant, järgmine lähenemine on prognoositud 2028. aasta jaanuariks.

Laupäeval, 30. juulil lendab meie planeedist mööda teine, veelgi suurem asteroid, kuigi Maast veelgi kaugemal. Selle asteroidi, mis kannab nime 2013 CU83, läbimõõt on ligikaudu 183 meetrit ja see möödub Maast umbes 6,9 miljoni kilomeetri kauguselt, mis on umbes 18 korda suurem kui Maa ja Kuu vaheline keskmine kaugus. Asteroid liigub kiirusega 21 168 km/h.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid