Eraklientidele hakkab Telia üle 5G võrgu pakkuma koduinterneti pakette alla- ja üleslaadimise kiirusega vastavalt kuni 100/25 Mbit/s ja kuni 500/100 Mbit/s. Üks pakett on ka äriklientidele.

Kui vaadata hindasid, siis näiteks Laulasmaal pakutakse paketti 500 Mbit/s alla – 100 Mbit/s üles hinnaga 42 eurot kuus.

Telia erakliendiüksuse juhi Kristjan Viilmanni kinnitusel jõuavad uued 5G paketid klientide ja erinevate piirkondadeni järk-järgult.

Esimesed piirkonnad, kus Telia teeb oma 5G võrgus suuremate kiirustega 5G Koduinterneti kättesaadavaks, on Tabasalu, Harkujärve, Haabneeme, Rapla, Saue, Kiia, Kohila Rakvere, Alliku, Vääna-Jõesuu, Elva, Vasalemma, Võru, Lähte, Karksi-Nuia, Vändra, Audru, Võsu, Vaivere, Kose, Laulasmaa, Viiratsi, Kuusalu, Jüri ja Jõhvi.

Lisaks erinevad piirkonnad Tallinnas ja Tartus. Küll peab arvestama, et 5G koduinternet ei pruugi katta tingimata kogu asulat.

„Soovime 5G toel pakkuda paremat kasutuskogemust esmajärjekorras just nendes piirkondades, kus meie tänane 4G võrk teenindab juba hulgaliselt koduteenuste (üle õhu koduinternet ja TV-teenus) kliente. Uuem ja võimekam 5G tehnoloogia aitab muuta andmeside kvaliteedi paremaks ja stabiilsemaks ning võimaldab senisest ka märksa suuremaid kiirusi,“ rääkis Viilmann.

Seda, millise kiirusega Telia internetipakette saavad erakliendid erinevatel aadressidel kasutada, on võimalik kontrollida Telia veebilehel.

5G Koduinterneti kasutamiseks on vajalik ka uue 5G ruuteri olemasolu. 5G ruuteri aitab klientidele paigaldada Telia, võimaldades seejuures ruuterit rentida. See tähendab, et kliendil pole vajadust sadu eurosid maksvat ruuterit välja osta.

Telia omandas 15. juulil lõppenud 5G sageduslubade oksjoni teise vooru käigus 5G litsentsi 3,6 GHz sagedusalas, täpsemalt sai Telia endale sagedusvahemikud 3480–3540 MHz ja 3660–3730 MHz. Telia pakkumise suuruseks oli 8 500 300 eurot.

Esimese sagedusloa enampakkumise võitis 27. mail Elisa Eesti AS, tehes kõrgema pakkumise summas 7 206 208 eurot.