USA saadab hüperhelikiirusega rakettide jälgimiseks orbiidile 28 satelliiti. Infrapunaandmete kogumiseks ja võrgusuhtluse pakkumiseks mõeldud satelliidid käivitatakse 2025. aasta aprillis. Sellest teatas USA kaitseministeerium.

Kosmosearengu agentuur (SDA) kirjutas 18. juulil L3Harris Technologiesi ja Northrop Grummaniga alla kaks eellepingut. Ettevõtted loovad iga raketi jaoks kaks lennukit seitsme satelliidiga – s.o. mõlemad töövõtjad ehitavad 14 satelliiti.

Kokku on neljal lennukil planeeritud 28 satelliiti infrapunaandmete kogumiseks ja võrguside pakkumiseks. USA on valmis selle projekti elluviimiseks kulutama üle 1,3 miljardi dollari. „Need prototüübid pakuvad tavapäraste ja täiustatud raketiohtude, sealhulgas hüperhelikiirusega raketisüsteemide globaalset ja pidevat indikatsiooni, avastamist, hoiatamist, jälgimist ja tuvastamist,“ teatas USA kaitseministeerium.

Märgitakse, et satelliitide start on oluline samm riigikaitselise ruumiarhitektuuri loomise suunas. Projekt algab SDA järgi 2025. aasta aprillis.

Suurriigid investeerivad hüperhelikiirusel lendavate rakettide arendamisse, nende strateegiline mõte on hävitada tuumasõja alguses avalöögina šahtides paiknevad strateegilised tuumaraketid. Kuna sellised raketid liiguvad kuni 25 korda helist kiiremini, siis oleksid praegused raketitõrjesüsteemid nende vastu võimetud. USA on selle jaoks arendamas uut raketitõrjesüsteemi ja eelpool mainitud satelliidid oleksid osa eelhoiatussüsteemist.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid