Möödunud nädalal ilmus Suurbritannias müüki Myrkl, mida müüakse „pohmellirohuna“. Esimene partii, mille hind oli kaks naela kahest tabletist koosneva paki eest, müüdi kiiresti läbi, kuid osutus pettumuseks. Ja kui teadlased asja uurima asusid, paljastasid nad ravimi nõrga koha.

Nagu Myrkli kirjelduses märgitud, kaitseb ravim keha, neutraliseerides alkoholi soolestikus, mistõttu maksal ei ole alkoholi neutraliseerimisel aega atseetaldehüüdi tootmiseks. Atseetaldehüüd vastutab peaaegu kõigi pohmelli tõsiste tagajärgede eest. Selle neutraliseerimiseks loodi bakteritest Bacillus subtilis ja B. coagulans kompleks, millele lisati L-tsüsteiini, dekstriini, B12-vitamiini ja magneesiumisoolasid.

Myrkli probleem seisneb aga selles, et tema tegevuse teaduslik põhjendus põhineb ühel harjumuspärasel ja väga vastuolulisel uuringul. Selles osales vaid 24 ühest kategooriast pärit meest, kes tohtisid pärast pillide võtmist nädala jooksul ära juua vaid kolm klaasi viina. Vere alkoholisisalduse mõõtmine näitas kontrollrühmaga võrreldes 50% langust. Alkoholi mõõtmine väljahingatavas õhus andis aga erinevuse vaid 30%.

Teadlased märkasid, et kirjelduses pole kuskil öeldud atseetaldehüüdi taseme mõõtmise kohta, mille vastu peaks Myrkli tablett võitlema. Veelgi enam, kuna alkohol oli uuritavate veres endiselt olemas, tähendab see, et see läbis maksa ja seetõttu ei vasta ravimi toime selle kirjeldusele.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid