Hoolimata sanktsioonidest teenib Venemaa mullusega võrreldes kütuselt tänavu palju rohkem raha – maikuus näiteks iga päev keskmiselt 261 miljonit USD rohkem. G7 plaanib selle kontrolli alla saamiseks veel mõnda piirangut, seni aga JOKK.

Europarlamendis käib tõsisem jauramine „Eesmärk 55“ paketi, täpsemalt heitmetega kauplemise süsteemi ETS2 üle. Nüüd hääletati selle poolt, et ETS2 alla kuuluksid vaid äriotstarbel kasutatavad kütused. Kuidas see veel toimiks?

Räägime ka sellest, mida tehakse meil ja mujal elektriautode ostmise soodustamiseks – õigemini sellest, kuidas toetuseid ja soodustusi vähendatakse. Elektriautost on saamas auto nagu iga teinegi?

Juttu tuleb ka Elon Muskist ja Twitterist, Polestari börsileminekust, mitmetest olulistest ideeautodest ja ka sellest, et kuskil imelises kohas lähevad uued autod odavamaks, mitte kallimaks…

Nädala proovisõiduauto on Porsche Taycan Sport Turismo, mille mudeliperekonda Veli Sardiinias proovimas käis. Nädala automõte tuleb Indrekult ja puudutab paari Taanis kohatud liiklusviisakust, mis ka meile jõuda võiks.

Porsche Taycan Sport Turismo

Stuudios on autoajakirjanikud Veli V. Rajasaar ja Indrek Jakobson. Saadet saab kuulata allolevas pleieris. Külasta ka saate Facebooki– ja Instagrami-lehte, kust saad jooksvat infot automaailma kohta ning näha proovisõiduautodega seonduvat.

1x
00:00