Uuenenud G-20 põlvkonna mudel saab väliselt nii suuremad eesmised õhuvõtuavad kui uue esivõre. Uuenenud esiosas asuvad LED-esituled sarnanevad BMW 4. seeria esituledega ning omavad vastutusõitjate pimestamise vastast tehnoloogiat.

Kõikide mootorivalikute puhul saab juurde tellida M Sport paketi, mis sisaldab nii 18-tollised M-kergvelgi, teistsugust esivõret ja küljepeegleid kui eesmisi- ja tagumisi sportlikuma disainiga põrkeraudu. Kõigi uute 3. seeria sõidukite baasvarustusse kuuluvad M High-gloss Shadowline aknaliistud.

M Sportpakett ja M Performance valikus on esmakordselt saadaval “Pro” laiendus (ehk M Sportpakett Pro), mis toob endaga nii standardvarustuses olevad M High-gloss Shadowline aknaliistud kui M Shadowline tuled ja M Sport pidurisüsteemi koos punast värvi pidurisadulatega.

Uuenenud 3. seeria 6-silindriliste jõuallikatega mudelitel on kõigil BMW intelligentne xDrive nelikvedu, osaliselt saab nelikvedu tellida ka neljasilindrilistele mudelitele ja pistikhübriididele. Mootoriversioonide võimsused jäävad vahemikku 110 kW kuni 275 kW, mudelivaliku tipus asetseb M340i xDrive, mis paigaltstardist saavutab 100 km/h 4,4 sekundiga.

WLTP-standardi kohaselt jääb M340i kütusekulu kombineeritud tsüklis vahemikku 8,5-7,8 liitrit sajale kilomeetrile. Kütusesäästlikuimat sõitu pakub diiselhübriid 318d, mille kütusekulu WLTP-tsüklis jääb kombineerituna vahemikku 5,5-4,8 l/100 km. WLTP-standardi kohaselt jääb 318d CO2-emissioon vahemikku 145 - 127.

Kõik kuuesilindrilised bensiini- ja diiselmootorid töötavad koos 8 kW elektriajamiga – ehk tegemist on tavahübriididega. Kogu mudeliskaala ulatuses kannab mootorivõimsuse vedavatele ratastele kaheksakäiguline Steptronic automaatkast, millele saab lisavarustusena tellida nii kiiret paigalvõttu võimaldava Launch control režiimi kui sportlikku sõidustiili toetava Sprint function´i.

3. seeria baasvarustusest leiab muuhulgas kolmetsoonilise kliimaseadme ja 17-tollised valuveljed. Juhiabidest on uuel "kolmesel" muuhulgas olemas nii kokkupõrke hoiatussüsteem, automaatpidurdusega püsikiirusehoidja, sõidurajalt kõrvalekaldumise hoiatus kui valgusfoori tulesid jälgiv marsruudi monitooring.

Salongis edastavad juhile ja reisijatele infot kumerad 12,3- ja 14,9- tollised ekraanid. Juht saab auto funktsioone kontrollida nii puutetundlike ekraanide kui häälkäskluste abil, mida töötleb BMW 8. põlvkonna intuitiivne operatsioonisüsteem.

Uuenenud BMW 3. seeriat saab tellida nii sedaan- kui universaalkerega, Saksamaal algab sedaankerega auto hind 43 900 ja universaalkerega auto hind 45 000 eurost. Eesti hinnakiri pole veel teada.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid