TRW vahetab välja 300.000 turvavöö lukud


Autodele komplekteeritavaid osi tootev firma TRW teatas reedel, et vahetab välja ligi 300.000 General Motorsi ja Fordi autole paigaldatud turvavöö lukud.

Selgus, et vigaste lukkudega turvavööd ei fikseeri autos olijaid liiklusõnnetuse korral küllalt kindlalt. Samas teatasid nii General Motors kui Ford Company reedel, et neil pole mingisuguseid andmeid turvavööde lukkudest põhjustatud traumade kohta. TRW andmetel kutsutakse tagasi 156 305 General Motorsi ja 144 435 Fordi autot, teatab AutoCity.

Tagasikutsutavate seas on sellised mudelid nagu maastur Ford Explorer, pickupid Ranger ja F-150, kuid samuti Lincoln Town Car, Escort, Mercury Villager, Ford Contour/Mercury Mystique ja Windstar.

General Motorsi autodest on vigase lukuga turvavööd autodel Buick Century, Chevrolet Lumina, Impala, Monte Carlo, Oldsmobile Intrigue, Pontiac Grand Prix ja Pontiac Montana. TRW esindaja Gary Klaseni sõnul pole turvavöö luku korpus vajalikul määral termiliselt töödeldud ja ei vasta praegusel kujul föderaalsetele ohutusnõuetele.