Miks ei tohi verd loovutada geid, ent lesbid tohivad?

 (74)
Miks ei tohi verd loovutada geid, ent lesbid tohivad?
Scanpix

Eile tõusatunud doonorite teema peale küsisi lugeja Alo Forte rurbiigi "Lihtne küsimus & tark vastus" vahendusel: "Miks ei tohi verd loovutada homod? Ja samas miks tohivad seda siis lesbid?" Enne oli juttu ravimite ja kanepi tarbimisest vereloovutusele eelneval perioondil. Aga ka sellele küsimusele saime vastuse.

Verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste:

"Keelustamise põhjuseks ei ole seksuaalne orientatsioon, vaid nakkuse edasikandumise iseärasused. Selleks, et toimuks nakatumine, peab nakatunu kehavedelik sattuma terve inimese vereringesse ja see saab toimuda naha või limaskestade haavade, nahka läbivate vigastuste (sh nõelatorked) kaudu ja ka vereülekandega.

Anaalseksi korral tekivad haavad väga sageli, sest pärasoole limaskest on õrn ja rebeneb kergesti, see piirkond ei ole anatoomiliselt suguliseks tegevuseks mõeldud. Homoseksuaalsete meeste hulgas on verega edasi kanduvate nakkuste esinemine oluliselt kõrgem kui ülejäänud elanikkonnas."

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.