Küsin ja vastan: Mis on olnud meremessi peamiseid eesmärke

 (16)
Küsin ja vastan: Mis on olnud meremessi peamiseid eesmärke
Foto: Mere- ja vaba aja mess

Reedest kuni pühapäevani toimub järjekordne Mere- ja vaba aja mess Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses. Tutvustame seda vastustega enimlevinud küsimustele.

- Kuidas on Meremess läbi aastate muutunud ja arenenud? Millist külge korraldajana tahaks enam arendada? Keda veel võiks kaasata? Mis võiks paremini olla?

Meremessi idee autor ning eestvedaja Sulev Paakspuu korraldas esimesed meremessid vabas õhus, Pirita TOP sadamas. Kuna ilmataat üritust mitu aastat järjest alt vedas, kolis mess katuse alla. Esmalt Lasnamäe spordihalli, kus jõuti lõplikult üksteise-mõistmiseni: järgmised ning aina suuremad messid toimusid juba sihtotstarbelises Eesti Näituste messikeskuses. Ürituse eesmärgiks on ühe katuse alla sõbralikku õhkkonda kokku tuua kõik praegused ja tulevased väikelaevnikud, paate, kaatreid, jahte ja merevarustust müüvad ja väikelaevadega seotud teenuseid pakkuvad ettevõtted ning ka merendusega kokku puutuvad riigiasutused. Meremessi üks eesmärke on ka paadimeeste, purjetajate ning riigiametnike omavahelise suhtluse parandamine.

Seotud lood:

- Kuidas mõjutas masu valdkonda, kuidas praegu asjalood?

Väikelaevandus on üks suurimaid masu ohvreid, sest kui rahalisi vahendeid napib, jäävad hobitegevused esimesena paremaid aegu ootama. Väikelaevasid osteti masu aastatel tervelt kolm korda vähem, kui buumi ajal. Hetkel on olukord stabiliseerunud ning on rahulikus tempos teel paremuse poole. Piltlikult võib väita, et meri on eestlastele taas avatud.

- Kui palju on tänavusel messil väljas veesõidukeid? Millel on põhirõhk? Mis vääriks eraldi esile tõstmist?

Paate, kaatreid ja jahte on messil väljas veidi üle 100, neile lisanduvad veel jetid, kajakid, kanuud ning muud veesõiduvahendid. Paadi valik ei ole kergete hulgas, arvestada tuleb väga paljude aspektidega: merekategooria, pardale lubatavate inimeste arv, lubatud mootori võimsus on vast paar kõige tähtsamat kriteeriumit värvi, disaini, koostekvaliteedi ja paljude muude aspektide hulgas. Meremessil aga on külastajatel võimalus järjest tutvuda ning võrrelda nii Eesti kui ka välismaa toodanguga ning valida endale just see õige, kulutamata selleks meeletult aega paadipoodide vahet sõitmisega.

- Kes on messi tüüpiline külastaja, mida nad messilt otsivad? Keda messile tänavu ootate? Palju oli eelmisel aastal külastajaid?

Meremess on vägagi spetsiifilise suunitlusega üritus, mille külastajad on 100% osalevate firmade sihtgrupp. Firmade esindajatel on kergem paate ja kaatreid rahulikus õhkkonnas kliendile tutvustada, ning kliendil on mitmete aluste seast kergem välja valida just see ainuõige väikelaev.

- Palju oli mullu messil osalejaid? Palju tänavu tulemas?

Mullu 104, tänavu 111. Külastajaid mullu 6800. Messile ootame kõiki noori, uusi ja vanu merendushuvilisi tutvuma Eesti väikelaevanduse propageerijatega: firmade ja riigiasutustega, kes oma tegevusega, laialdase tugiteenuste, teenuste- ja tootevaliku olemasoluga panustavad Eesti merenduskultuuri arengule.