Inteli 4-tuumalised protsessorid suurserveritesse

 (28)
Inteli neljatuumaline prose

Intel Xeon 7300 neljatuumaliste protsessorite seeriasse kuulub kuus uut mudelit, mis pakuvad võrreldes eelmise põlvkonna kahetuumaliste protsessoritega rohkem kui kahekordset jõudlust ja üle kolme korra suuremat jõudlust vati kohta.

Uute protsessorite turule toomine lõpetab Inteli vähem kui 15 kuud kestnud ülemineku energiasäästlikule Core mikroarhitektuurile. Uue platvormi energiasäästlikkus koos täiendatud virtualiseerimisvõimekusega hoiab kokku ettevõtte kulusid.

Uue tooteseeria taktsagedused ulatuvad 130 vatise protsessori puhul kuni 2,93gigahertsini. Lisaks kuulub valikusse mitu 80 vatist protsessorit ja üks 1,86 GHz taktsagedusega 50 vatine mudel, mis on optimeeritud neljapesaliste serverimoodlite ja tihepaigutusega püstikserverite jaoks.

Intel 7300 kiibistik andmevoo optimeerimisvõimalusega (i.k. Data Traffic Optimizations) tagab tasakaalus platvormi mitme uue tehnoloogiaga, mis täiustavad andmevahetust ning mälu ja sisend-väljundühendusi.

“Xeon’il põhinevad mitmeprotsessorilised serverid on ettevõtte selgroog,” ütles Inteli asepresident ja Digitaalse Ettevõtte Grupi kaasjuhataja Tom Kilroy. “Xeon 7300 seeriaga on Intel saavutanud uue jõudlustaseme ning viinud Intel Core mikroarhitektuuri uuenduslikesse neljapesalistesse, 16- tuumalistesse moodulitesse, mis samas kasutavad vähem energiat kui varasemad lahendused.”

Core mikroarhitektuuri eeliste lisamine tippklassi serveritele loob Inteli klientidele sobivaima platvormi virtualiseerimislahenduste tarbeks ning serverite konsolideerimiseks.

Lisaks kahekordsele tuumade arvule pakuvad 7300 seeria protsessorid ja Inteli 7300 kiibistik neli korda nii palju mälumahtu kui Inteli eelmised multiprotsessor-platvormid. Uus platvorm pakub väga suuri konsolideerimisvõimalusi ja aitab ettevõtetel vähendada ruumi-, energia- ja tegevuskulusid.

Xeon 7300 turuletoomisega saavad kasutajad nüüd kõik oma Intel Core mikroarhitektuuril põhinevad ühe ja mitme protsessoriga serverid ühendada dünaamilisse virtuaalserverite infrastruktuuri. See annab võimaluse töötavate virtuaalmasinate migratsiooniks ning parandab tõrkesiiret, koormuse tasandamist, avariitaastet ja serverihooldust. Hiljuti tutvustatud Inteli VT FlexMigration teeb lihtsamaks Inteli uue põlvkonna 45nm Core mikroarhitektuuriga platvormide lisamine jagatud serveriressursile.

“Vmware ja Intel tegid koostööd, et VMware ESX Serveri tööd Xeon 7300 protsessoritel optimeerida. Tulemuseks on uued jõudlustasemed ühistes lahendustes,” ütles Vmware Globaalse Partnerite ja Lahenduste asepresident Brian Byun.

“Neljatuumalise Intel Xeon 7300 protsessoriseeriaga laieneb klientide ja partnerite jaoks platvormivalik ning suureneb uute neljatuumaliste neljapesaliste serverisüsteemide jõudlusvaru. Inteli platvormi areng ning koostöö VMotion ühilduvuse parandamisel tähendab kliendile VMware virtuaalse infrastruktuuri väljaehitamiseks tehtud investeeringu kiiremat tagasiteenimist.”

Xeon 7300 seeria protsessorid näitasid vConsolidate jõudlustestis koos Virtual Iron 4.0 tarkvaraga suurepärast virtualiseerimisvõimsust, pakkudes kuni 167 protsenti suuremat jõudlust võrreldes eelmise põlvkonna protsessoritega.

Xeoni 50 vatise protsessori (ehk 12,5 vatti tuuma kohta) turuletoomine kiirendab energiasäästlike, ülitiheda paigutusega serverite kasutuselevõttu. Intel tõstab ka tootlikkust, pakkudes kuni 32 suunalise skaleeritavusega ning suure mälumahuga konfiguratsioone.

Uus Xeon 7300 on juba püstitanud jõudlustestides uusi maailmarekordeid:
* HP ProLiant DL580 G5 server koos Microsoft SQL Server andmebaasirakendusega ületas varasema rekordi andmebaasi jõudlust mõõtvas TPC-C jõudlustestis punktisummaga 407 079 tpmC 1,71 dollarit/tpmC juures. SAP Sales and Distribution (DS) jõudlustestis saavutas server uue rekordtulemuse 3705 SD kasutajaga. SPEC web2005 jõudlustestis, mis mõõdab veebiserveri jõudlust, saavutas HP kõigi aegade rekordi 30261 punktiga.
* Fujitsu-Siemens PRIMERGY RX600 S4 server koos BEA Jrockit JVM-ga saavutas SPECjbb 2005 testis 437,412 BOPS-ga rekordilise tulemuse. See on 101 protsenti parem kui eelmise põlvkonna Intel Xeoni protsessoripõhised platvormid.
* IBM System x3850 M2 server püstitas 184 punktiga uue maailmarekordi SPECint_rate_base2006 jõudlustestis, mis mõõdab täisarvude läbilaset.
* Lenovo R630 G7 server püstitas 214 punktiga uue maailmarekordi SPECint_rate2006 jõudlustestis, mis mõõdab täisarvude tippläbilaset.

Lähiajal toovad Xeon 7300 seeria protsessoritega serverid turule enam kui 50 arvutitootjat, näiteks Dell, Egenera, Fujitsu, Fujitsu-Siemens, Hitachi, HP, IBM, Inspur, Lenovo, NEC, Sun, Supermicro, Unisys ja Verari. Uutel protsessoritel põhinevaid terviklikke platvorme otsivatele edasimüüjatele pakub Intel S7000FC4UR serveriplatvormi. Platvorm pakub laiendatavust, suurt võimsust ja usaldusväärsust virtualiseerimisel ja konsolideerimisel.

Tarkvaralahenduste tarnijad nagu näiteks BEA, Microsoft, Oracle, SAP ja VMware pakuvad uusi lahendusi Xeon 7300 põhistele platvormidele, toetades virtualiseerimist ja skaleeritavust. Lisaks võidab Solarise operatsioonisüsteem ja tuhanded sellel töötavad rakendused koheselt Intel Xeon põhiste platvormide suuremast jõudlusest.

Uute neljatuumaliste serveriprotsessorite hinnad sõltuvad protsessori kiirusest, lisavõimalustest ja tellitud kogustest ning jäävad tuhandelistes partiides vahemikku 856 kuni 2301 dollarit.