BMW jõudis ülikiirusele järele: M5 Hurricane

 (18)
BMW jõudis ülikiirusele järele:  M5 Hurricane

Ülikiirete sportlike luksusautode vahel toimub ralli mitte ainult kiirteedel, vaid ka eri tootjate mudelivastetes. Nii on Mercedesel Brabuse abiga juba ammu ette näidata sõiduk nimega CLS Rocket, mille topeltturboga V12 mootoril on 730 hobujõudu ja maksimum kiirus 365,7 km/h!

Bemmil pold seni tõesti midagi vastu panna. Ka parimad tuunijad ei olnud enne hiljutisi aegu, mil esitleti G-Power M5 Hurricane’i saavutusi, M5 V10-mootoriga nii kaugele läinud. Lõpuks ometi on M5 nõudmas endalegi kohta 400-kilomeetrise tunnikiiruseni sammuvate džentelmenide klubis. Täna on BMW V10-konkurent Audi RS6 oma 580 hobujõuga.

Eelmisel nädalal jõudis juba 1983. aastast tegutseva firma G-Power projekt nimega M5 Hurricane Saksamaal Bremeni lähedal Papenburgi ringrajal kiiruseni 360 km/h! Veel pole teada, mis rehvidel lennati ning mis kütust sisse hingati. Mootoriks olevat aga forsseerimata originaalne M5 507-hobune V10, millele istutatud ülelaadija G-Power Evo II võlus ülikiireks sõiduks vajalikud muljetavaldavad 720 hj. Lisaks on see ülelaadija väga kompaktne ning neid on seega kaks — mõlemale silindrireale oma.

Väga mõnus — nüüd saab terve perega pealt kahesajamiilise tunnikiirusega ruumis kohta vahetada.