AJALOOLINE OTSEBLOGI: Oht on möödas, Eesti on vaba!

 (182)
Vaata, mis toimub 25 aastat tagasi just neil minutitel! #eesti1991
Kaadrid videost Vabaduse tee
Kaadrid videost Vabaduse teeFoto: Kaader videost Vabaduse tee

Delfi toob kolmel päeval kellaajalise täpsusega välja faktid, meenutused ning pildimaterjali, et minna uuesti 1991. aasta augusti sündmuste keskele. Kui kaugele on jõudnud tankikolonnid, millised kired ja arutelud käivad ülemnõukogus? Mis toimub Moskvas? Kes sai öösel magada, kes mitte? Kuna tankid sõitsid ka öösel ja Eesti võtmeisikud ei maganud neil päevil peaaegu üldse, ei maga ka meie nüüd, 25 aastat hiljem. Delfi otseblogi täieneb täpselt samasuguses tempos, nagu rullusid lahti augustisündmused.

Jälgi 19., 20. ja 21. augustil taasiseseisvumise otseblogi Delfist!

Head lugejad ja vaatajad, meenutused saada aadressile meenutus@delfi.ee ning sotsiaalmeedias kasuta #eesti1991, nii jõuavad Sinu mõtted ka meieni!

Otseblogi koostamisel on kaudselt või otse kaasa aidanud suur osa Delfi ja Eesti Päevalehe toimetusest ning kasutame katkeid LP-le antud intervjuudest ning teistest materjalidest, mis sel nädalal Ekspress Meedia väljaannetes ilmunud.

Kui üles lugeda vaid mõned nimed, kelle tööd moel või teisel näha saab, siis need on Heiki Suurkask, Linda-Riin Võeras, Madis Aesma, Hendrik Kuusk, Argo Ideon, Reet Pärgma, Keiu Virro, Mihkel Tamm, Maarja Pakats, Ester Vaitmaa.

Video- ja fotosisu ettevalmistamisega on tegelenud Joosep Martinson, Mark Šandali, Priit Simson, Tiit Blaat, Madis Veltmann, Karin Kaljuläte, Andres Putting, Madis Kallas, Gertu Võsu, Brit-Maria Tael, Anna Aurelia Minev, Joonatan Allandi, Philip Kaat, Hendrik Kampus.

Seotud lood:

Vanad arhiivikaadrid videos on pärit Viktor Siilatsi filmidest "Vabaduse tee" ja "August 1991", Rahvusarhiivi Filmiarhiivist ning ERRi raadioarhiivist.

Vanadest fotomaterjalidest on kasutusel nii EPL-i arhiivi, Eesti Ekspressi arhiivi, Filmiarhiivi kui ka Eesti Ajaloomuuseumi pildid. Aga ka erakogude pilte Tiit Made, Tunne Kelami ja teiste kogudest. Rahvusvahelisest meediast on kasutusel RIA Novosti, Reutersi, AP ja AFP arhiivikaadrid.