Tootja hinnangul sobib kaamera hästi loodusfotograafidele, spordi- ja päevakajalise fotograafia professionaalidele, kes eelistavad kasutada elektroonilise pildinäidikuga (EVF) ja fookuskaugusega (AF) vastupidavat tehnikat.

493-punktiline automaatne teravustamissüsteem sisaldab 405 ala automaatset fookuspunkti - viis korda rohkem kui mudelil Z 7 II - ning 10 automaatset fookusrežiimi. Tehisintellektil põhinev pildiotsija võimaldab samaaegselt tuvastada kuni üheksa erinevat tüüpi objekti. See haakub 3D-jälgimisega, mida Nikoni peeglivabades kaamerates kasutatakse esmakordselt. Z 9 saab aru, mida pildistatakse, reageerides silmapilkselt muutustele objekti asukohas, paigutuses või liikumiskiiruses.

Kaamera võimaldab filmida täiskaadrisagedusega 8K 24p kuni 60p ja poolkaadrisagedusega 4K 24p kuni 120p videolõike ning aeglustatud filme. Täiskaader 8K videomaterjali eraldusvõimega 30p saab korraga salvestada ligikaudu 125 minuti jagu. Olemas on ühilduvus salvestusvorminguga ProRes 422 H. Peatselt tehtav püsivara uuendus võimaldab salvestada RAW vormingus 8K-videot eraldusvõimega 60p. Filmimist toetavad ka täielik AF/AE automaatteravustamine ja funktsioon Eye-Detection.

Ühe sarivõttega saab jäädvustada rohkem kui 1000 täiseraldusvõimega RAW-vormingus kaadrit kiirusega 20 kaadrit sekundis. Samuti on uues C+ režiimis võimalik pildistada täisautomaatsete AF/AE võimalusega kuni 120 kaadrit sekundis, saades tulemuseks umbes 11 MP JPEG-vormingus pildikvaliteedi. Säriaeg 1/32000 kooskaamera võimega pildistada tundlikkusega ISO 64.

Kaameral Z 9 on 3000-nitine elektroonilise pildiotsijaga ekraan. Uus AF-režiimi lüliti võimaldab kasutajatel liikuda kaadriotsijaga pildistamise ajal automaatse teravustamise režiimi ja alarežiimi vahel. Ülemine ja tagumine LCD-juhtpaneel ning klahvinuppude valgustus süttib kaamera toitelülitist, võimaldades sätteid muuta ka hämaras.

Magneesiumisulamist kaamerakere on 20% väiksem kui mudelil D6 ja sellel on sügav käepidemekumerus. Ilmastikukindel kate kaitseb nii kaamerat, Z-seeria objektiive kui ka kinnitusadapterit. Staatiline kate tekitab magnetvälja, mis tõrjub aktiivselt eemale sensorile maanduvaid tolmuosakesi.

Kaamerale omane tundlikkus, vahemikus ISO-64 - 25 600 (laiendatav vahemikuni 32 -102 400) toimib koos täiustatud müratasanduse algoritmi ja kaamerasisese väreluse vähendamisega.

Kaamera hind on 6000 eurot.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid