Hea juhitavuse retseptiks on tagakeskmootor, tagavedu, kergem mass – ja Porsche kavatseb ka täiselektrilise Caymani puhul samu põhimõtteid järgida. Nelikvedu pole elektriauto puhul loomulikult ka välistatud, võimaldades targemat veojõu jagamist ning osavat massi varjamist.

Kuigi elektriautod on oma raskuskeskme ja kaalujaotuse poolest niigi “keskmootoriga autod” – lapik akupakk on madalal telgede vahel, elektriajamid enamasti kas telgedesse integreeritud või neist seespool – võtab Cayman veidi teistsuguse lähenemise. Heaks näiteks on Münchenis avalikustatud Mission R.

Porsche disainijuhi Michael Maueri sõnul on ideeauto ääreni täis tehnoloogiat, mis on plaanitud ka seeriaautodele, milleks võib olla uus Cayman ja Boxster. Loomulikult saavad seeriaautod välja nägema vähem ekstreemsed, kuid võtavad üle ideeauto “e-core” lähenemise platvormile.

See peegeldab praeguse Caymani ja Boxsteri mootoripaigutust, sättides akupaki juhi selja ja tagatelje vahele ning võimaldades niiviisi ka palju madalamat isteasendit kui teised senised elektriautod – see on tagasiside ja elamuse mõttes väga oluline muutus. Samuti laseb see ka ülejäänud kere madalamaks ja voolujoonelisemaks teha, et õhutakistust vähendada.

Porsche sõnutsi saab platvorm olema täiesti uus ning on võimalik, et tulevikus saab “e-core” paigutusega superelektriautosid näha ka Audi ja Lamborghini ridades.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid