Neli neist on juba vahistatud Uus-Meremaal ja kolm, teiste hulgas ka Nõmm, on endiselt vabaduses. Üks vahistatuist, keda võib ähvardada kümnete aastate pikkune vanglakaristus, on ka lehekülje asutanud 37-aastane Hongkongi ja Uus-Meremaa elanik Kim Dotcom, keda tuntakse ka nime all Kim Schmitz ja Kim Tim Jim Vestor, vahendab BNS.

Süüdistuste kohaselt on Megaupload.com põhjustanud filmide, telesaadete ja muu materjali ebaseadusliku jagamisega autoriõiguste omanikele enam kui 500 miljoni dollari ulatuses kahju.

Häkkerid andsid kohe pärast saidi sulgemist võimudele tagasilöögi, sulgedes muu hulgas USA justiitsministeeriumi ja Universal Musici võrguküljed.

Teade Megaupload.comi sulgemisest tuli päev pärast seda, kui protestiks kongressis arutusel oleva piraatlusevastase seaduseelnõu vastu pimenesid päevaks internetientsüklopeedia Wikipedia ingliskeelsed leheküljed ja mitmed teised saidid.

Megaupload.com-i sulgemist tervitas ka Prantsuse president Nicolas Sarkozy, kes süüdistas saidi operaatoreid "kuritegeliku tulu teenimises autoriõgusega kaitstud tööde ebaseadusliku levitamisega".

Megaupload.com-i toetajate seas on mitmeid muusika- ja filmitähti, teiste seas Kanye West ja Alicia Keys. Saidil on 150 miljonit registreeritud kasutajat.