Julged tehnikaennustused 2011. aastaks
Techi ajakirjanik julges välja pakkuda ka 11 tehnikaennustust alanud aastaks, mida võib pidada julgeks ja isegi optimistlikeks.
Google leiab sotsiaalmeedias oma niši
Google tegeles Buzziga endi sõnul neli aastat, aga ei leidnudki oma kohta.
Olukord paraneb 2011. aastal, sest Google teab, et ei suuda käivitada Facebooki sarnast sotsiaalvõrku (omaette platvormi). Nende lahendus on +1 tööriistariba brauseris, mis muudab suhtlemise ja kraami jagamiseks lihtsamaks. Ja see tasub neile ära.
Apple TV pälvib masside huvi
Apple TV pole veel väga edukas, kuid selle opsüsteem ja riistvara on iPhone'iga sarnased. Nii et Apple astub varsti taibuka sammu - lisab karbikesele allalaetavate rakenduste toe ja Magic Trackpadi.
Apple TV pälvib siis masside tähelepanu, sest lisarakendused avavad seadmel sotsiaalsete videomängude maailma, mis on suur äri. Ka iPhone, iPod Touch ja iPad on tänu sellele juba laialt kasutatavad mänguseadmed.
Apple uuendab iOSi, mitte iPhone 5
Järgmine iPhone on ehk õhem, kiirem (kahetuumse protsessoriga?), toetab ehk lähiväljaside lahendusi... ja ongi kõik.
Apple keskendub tänavu pigem iPadi maailma avardamisele, nii et iPhone'i tähtsaid uuendusi võib oodata pigem tarkvara (iOS) kui riistvara vallas. See on 3GSi kombel piisavalt uus ja huvitav, kuid sisuliselt üsna iPhone 4 sarnane.
Taskumängude turg ei kasva võimsalt
Tänavu võime oodata Nintendo uut taskukonsooli 3DS ja üsna kindlalt ka Sony järglast PSP-le, olgu nutitelefoni või tavapärasemal kujul.
Turg jääb siiski üldiselt samaks, kuna tavakasutajad ei soovi selliseid seadmeid 300 dollariga soetada ja sotsiaalsete mängude vajadust täidavad endiselt ka brauser või Androidi ja Apple'i seadmed.
Androidi tahvelarvutid osutuvad täitsa heaks
Android 3.0 kasutavad tahvelarvutid hakkavad riburada turule jõudma ja pakuvad iPadile väärt alternatiive (eriti Motorola debüüt).
Need ei suuda vähemalt praegu iPadi turuliidri positsiooni ohustada, ent algus on hea.
RIM jätkab kasvamist
Netis räägitakse palju BlackBerrysid tootva RIMi allakäigust, aga nad müüvad tegelikult aina rohkem nutitelefone.
See jätkub 2011. aastal. RIMi esimene tahvelarvuti PlayBook pakub nii eeskujulikke tehnilisi näitajaid kui ka ärikasutajale meelepäraseid jõudlust ja võimalusi.
Suur asi oleks, kui nad tooks QNX opsüsteemi peagi nutifonidele.
Kasvab vajadus uue interneti järele
2010. a WikiLeaksi skandaal õpetas meile vähemalt üht: et internet pole mingi vabaduse riik, vaid sellega seotud tehnoloogiaid omavate firmade kontrollitud võrk. Netineutraliteedi teemad viitasid sellele juba enne.
See tähendab, et Internet 2 sünd on väga vajalik, ja sisu tsenseerimise õigus võib olla ainult valitsusel.
Moodsa aja valitsused on muidugi korporatsioonide riistapikendused, nii et eelnev ei pruugi veel soovitud vabadust tuua.
Võtmesõna: avalikustamine
WikiLeaksi skandaal mõjutab ka seda, et avalik nähtavus ja vastutamine oma tegude eest omandavad suurema rõhu.
Kui mitte muud, jätkub debatt, et kui avalik peaks netipõhine uus maailm üldse olema.
Maailm hakkab pilvevõimalusi märkama
Pilveteenused ei tee vähemalt lähitulevikus seni tuntud arvutimaailmale lõppu, aga nende levik jätkub, eriti tänu Chrome OSi tulekule.
Pilveseadmetest ja -teenustest saab tõsiseltvõetavam valik inimestele, kes palju reisivad, ei vaja ülivõimsat arvutit ja tahavad lihtsalt, et kõik "töötaks".
Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!