“Kõnealuse Porsche juht Jaanus P. sai parkimiskaardi pooleks aastaks, aga rohkem me talle seda ei anna ka,” ütles SL Õhtulehele Tallinna linnavalitsuse säästva arengu ja planeerimise ameti liiklusosakonna juhtspetsialist Aado Kuuse. 35aastase Jaanuse kaart number 000689 lubab tal peale tasuta parkimise peatada auto ka invaliidi parkimiskohal ja isegi peatumiskeelumärgi all.

SL Õhtulehe andmeil tekkis Kadriorus elava Jaanuse liikumispuue vigastuse tõttu. Arstitõendi andis talle perearst Ingrid Tall Medicover Eesti Tervisekeskusest.

Aado Kuuse sõnul annab amet invaautotähise välja perearsti tõendi esitamisel, kus peab olema märgitud autoomaniku liikumisvõimet piirav vigastus või haigus. “Vaja on ka fotot ja 40 krooni,” lausus Kuuse.

Tallinnas on välja antud ligi 600 tasuta parkimist lubavat kaarti. “Enamik neid antakse viieks aastaks, kuid umbes kümnendik inimesi saab neid ka lühemaks ajaks,” tunnistab ametnik. Enamik kaardiomanikke on Kuuse sõnul eakad inimesed, kel vanusest johtuv liikumispuue. “Tavaliselt käivad need vanurid kepiga ja sageli on neil näiteks puusaprotees.”

Kuuse tunnistab, et aeg-ajalt on neil kaarditaotlejate suhtes kahtlusi tekkinud. “Kogu vastutus haiguse tõendamise asjus langeb ju perearstile ja nende otsustes me kahelda ei tohi,” möönis Kuuse. “Muidugi ei saa välistada, et patsient läheb suurema lillekimbuga ja arstil pole südant keelduda,” ei usalda ametnik arste siiski täielikult.

“Lühema aja kaardi saab ilmselt inimene, kes on näiteks jalaluu murdnud või avarii teinud,” arvas Kuuse ja lisas, et kusagil pole öeldud, kui lühikeseks ajaks võib invakaarti anda. ” Arstilt tõendi saamine, meie juurde tulek ja paberite vormistamine võib kuu aega võtta,” põhjendas Kuuse, miks seni on lühim aeg pool aastat.

Ametniku sõnul kaotab kaart tähtaja ületamisel kehtivuse ja autojuht on automaatselt parkimiskorra rikkuja.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena