„Eesti Meremuuseum ja Naissaarlaste Kogukond teevad koostööd eesmärgiga avada Naissaare väärtuslik militaarpärand külastamiseks uutmoodi muuseumina Nargen Nord,“ teatas muuseum.

Aastaringselt avatud ainulaadse ekspositsiooniga on plaanis tuua esile siinse merekindluse ja Eesti meresõjanduse ajalugu.

Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen ütles, et esimese uutmoodi muuseumi osana kavatsetakse avada Naissaare põhjaosas asuva Patarei 10A kompleksi.

„Väljakuulutatud riigihanke abil otsime partnerit, kes koostab projekti omaaegse rannakaitsepatarei ning selle ümbruse muuseumiks rekonstrueerimiseks. Seda kõike arvestusega, et soovime võtta külastajaid vastu alates 2026. aasta suvest ja kasutada võimalikult palju kestlikke lahendusi,“ selgitas ta.

Projekt peab hõlmama nii Patarei 10A hoone rekonstrueerimist ja ümbruse planeerimist kui ka ekspositsiooni loomist. Partnerilt on oodatud kõik projekti koostamiseks vajalikud tööd - sealhulgas uuringute, ekspertiiside, mõõdistamiste ja muude vajalike tegevuste teostamine - ning nõustamine nendel teemadel.

Meremuuseum viib riigihanke läbi rahvusvahelist piirmäära ületava avatud menetlusena. Pakkumused koos kvalifitseerimise dokumentidega on oodatud Riigihangete registri vahendusel 10. jaanuariks 2023 kella 12ks. Samas registris saab tutvuda riigihanke alusdokumentidega, mis sisaldavad ka uutmoodi muuseumi Nargen Nordi kontseptsiooni ja selle teostamise aluseid.