See on järjekorras teine rahvusvaheline Roadgamesi autoorienteerumisvõistlus. 2021. aastal valiti mängu toimumiskohaks Läti ja Leedu Läänemere-äärsed rannikulinnad Liepāja ja Klaipėda. Osales 365 võistkonda, kes lahendasid üheskoos 24 959 ülesannet.

Viimaste aastate kogemusi kirjeldades ütleb Krisjanis meeskonnast Pirma Reize järgmist: „Kõige enam köidavad mind grupitöö ülesanded, Sprinter ja see, et osaleb 100, 200 ja nüüd isegi 300 võistkonda, mida ei juhtu üheski teises sellises mängus. See on suurepärane päev, super emotsioonid, võimalus väljuda oma mugavustsoonist, kohtuda teiste võistkondadega ja avastada uusi kohti.“

Peaaegu 200 võistkonda valmistub juba stardiks ja osalejate arv kasvab pidevalt. Osalemiseks tuleb moodustada kuni viiest inimesest koosnev võistkond ja iga osaleja peab alla laadima rakenduse Roadgames. 3. septembri hommikul peab võistkond suunduma enda valitud stardipaika, et valmistuda võistluse alguseks.

Kuna eesmärk on koguda seitsme tunni jooksul võimalikult palju punkte, peavad võistkonnad valmistuma tõelise tšempioni hoiakuga, uurides varem asukohti, planeerides marsruuti ning jagades osalejate vahel rolle ja kohustusi. Võistkonnad peavad täitma hulga põnevaid ülesandeid, näiteks leidma liitreaalsuses aardekirste, koguma joostes virtuaalseid teemante ning leidma mitmesuguseid tuntud ja vähem tuntud, kuid tähelepanuväärseid keskkonnaelemente. Võistluse võitjad kuulutatakse välja 3. septembril kell 21 YouTube'i kanalil toimuval veebipõhisel auhinnatseremoonial.

Parimaid ootavad auhinnad Roadgamesi sõpradelt Circle K-lt ja Balta Bietelt ning järgmistelt auhinnapartneritelt: Wolt, Valmiermuiža, Kokmuiža, Rixwell Hotels, Stena Line, SPA hotell Ezeri, Brain Games, Sigulda Adventures, Pärnamäed, CityBee, Sportland, Skriveru saldumi, Rīgas Dzirnavnieks, My Fitness, Hanzas Maiznīca, Getify, Virsotne ja Mītavas Čiekurs.

Eelmüügipiletid ja üksikasjalikud reeglid leiad Roadgamesi veebilehelt.

Ettevõttest Roadgames

Roadgames on Läti juhtiv mänguarendusettevõte, mis loob seiklusmänge ja võistlusi nii Baltimaades kui ka mujal maailmas. See sai alguse seikluslikust orienteerumisvõistlusest Wolves, mida Läti tehnoloogiaettevõte Draugiem Group on oma ettevõtetes korraldanud juba 18 aastat. Kokku on välja töötatud üle 300 mängu, millest peaaegu 100 on saadaval kõigile avastajatele üle maailma.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid