Üpris täbar lugu: Krimmi silla ehitusel selgus, et otsad ei ulatu õigesti kokku

 (130)

Üpris täbar lugu: Krimmi silla ehitusel selgus, et otsad ei ulatu õigesti kokku
Ehitustööd Krimmi sillal eelmisel aastal.Suptnik.

Krimmi poolsaare ja Venemaal Krasnodari krais asuva Tamani poolsaare vahele rajatava 19 km pikkuse silla ehitusel ilmnes Ukraina infoagentuuri UNIAN teatel, et kahe osa konstruktsioone ei ole võimalik kokku viia. Lahknevus on agentuuri teatel horisontaalis kaks meetrit ja selle kõrgus on umbes meeter.

Lahknevus võib olla tingitud tehnilistest valearvestustest või sillatugede ära vajumisest, vahendab Uazmi UNIANi.

Silla ehitus algas 2015. aastal. See on mõeldud nii autodele kui raudteele, lahknevus olevatki selgunud just autotee ehitusel üsna Kertši ligidal. Autoliikluseks peaks sild plaanide järgi avatama tänavu detsembris, raudteele järgmisel aastal.

Sillakompleks koosneb kolmest lõigust: Tamani poolsaarelt Tuzla saarele (7 km), seejärel on lõik teed mööda Tuzla saart (6,5 km) ja seejärel jälle sillalõik Tuzla saarelt Krimmi poolsaarele (5,5). Selle kogupikkus on 19 km.

Silla ehituseks sõlmiti kokkulepe juba aastal 2010 ehk mitu aastat enne Ukraina kriisi, allkirjad andsid Ukraina president Viktor Janukovõtš ning Venemaa president Dmitri Medvedev.

Veebruaris 2014 andis Venemaa valitsus riiklikule teedeehitusettevõttele Avtodor korralduse teha silla tasuvusuuring ja järgmisel kuul andis (siis juba) peaminister Medvedev Avtodorile korralduse luua sillaehituse järevalveettevõte.

ESA
Seotud lood:

Sillaehitajaks on Stroigasmontaž, mille eesotsas seisab Venemaa presidendile Vladimir Putinile lähedalolev isik Arkadi Rotenberg. Ettevõte sai lepingu pärast seda, kui kolme esimese hanke väljakuulutamise järel ükski ettevõte suurprojekti ette võtta ei tahtnud. Silla ehituseks on praeguseks kulunud üle 300 miljardi rubla (4,2 miljardi euro).

Maailma pikim sild on Hiinas asuv Danyang-Kunshani raudteeviadukt, mil pikkust 164 km, Euroopa pikim kasutusel olev sild on aga Portugalis Lissabonis paiknev Vasco da Gama sild, mille pikkus on üle 12 kilomeetri.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare