Kus on tolmuimeja õige koht? Mõistagi juhtmevabalt, koristaja seljas

 (1)

Kus on tolmuimeja õige koht? Mõistagi juhtmevabalt, koristaja seljas
http://www.railwaygazette.com

Greater Anglia on Briti raudteeettevõte, kuigi kuulubki omaniku vaheastme kaudu tegelikult Hollandi riigile. Teenindab ta peamiselt raudteeliine Inglismaa idaosas. Uuendus, mida see raudtee-ettevõte pakub, seostub seekord aga koristusteenusega.

Nimelt võeti rongide puhastamiseks kasutusele tööriistatootja Makita valmistatud, seljakotina selga käivad, ja akude jõul töötavad vaakumtolmuimejad. Põhjus, miks selline uuendus käiku võeti, on selles, et tavaliselt on koristajad kurtnud oma töö füüsilist koormust.

Niisiis, puhastusteenus ei eelda enam mööda põrandat roomamist ja tolmuimejat, mis saaks energiat rongi elektrisüsteemist. Koristajal on palju rohkem võimalik keskenduda konkreetsete istmevahede puhastamisele, kui ei pea juhtmete järele vedamisega vaeva nägema.

Seljakoti-tolmuimeja kaalub 4,3 kilogrammi, see kinnitatakse tugevalt seljale, 36 V harjavaba alalisvoolumootor annab imemisrõhuks 7,1 kPa, kaks 5 Ah akut võimaldavad töötada järjest 60 minutit, laadima peab neid aga 45 minutit.

Seljas kantav tolmuimeja pole küll ennekuulmatu asi, ka Eesti kauplustes on sellised müügil (nähtavasti pigem Kärcheri toodanguga), aga see, et üks suur ettevõte ka oma koristajate tervise pärast niimoodi hoolitseb, väärib igal juhul kiitust.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare