Kalimantani saarelt leiti üliharuldane sinisilmne ja heledakarvaline orangutan

 (19)

Külaelanikud olid viieaastase albiinoorangutani kinni püüdnud ja puuri pistnud, kohalik orangutanide päästeorganisatsioon kuulis sellest politsei käest, loom lasti pärast kahepäevast vangistust puurist välja ja võeti looduskaitsjate hoole alla.

Maailma suuruselt kolmas, Kalimantani ehk Borneo saar jaguneb kolme riigi - Indoneesia, Malaisia ja Brunei vahel. Orangutani leidsid saare keskosas asuva Indoneesia küla elanikud. Orangutanide päästeorganisatsiooni esindaja ütles, et nad ei ole kunagi ühtegi albiinoorangutani näinud. Loom olevat valguse suhtes tundlik.

"Kui me oleme ta tervislikku seisundit hinnanud, mõtleme edasi, milline on parim strateegia ta pikaajalise heaolu garanteerimiseks," ütlesid loomapäästjad oma avalduses.

Orangutan kui liik tervikuna on kriitiliselt ohustatud, mis tähendab Maailma Looduskaitse Liidu (IUCN) lahterduse järgi viimast astet enne välja suremist. Arvavasti tapetakse igal aastal Kalimantani Indoneesia osas 2000-3000 orangutani. Loomi on hinnanguliselt järel umbes 100 000 ringis.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare