VIDEOD: Tarbijaühiskonna luupainaja – maailma suurim kaubamaja seisab tühjana

 (21)
VIDEOD: Tarbijaühiskonna luupainaja – maailma suurim kaubamaja seisab tühjana
Fotod: Wikipedia, vabakasutuseks

Hiina tööstuslinn Dongguanis asuv New South China Mall on väljarenditava pinna põhjal maailma suurim kaubamaja.

See laiub rohkem kui 650 000 ruutmeetril, sisaldades ruumi 2350-le äripaigale ja lisaks mitmetele lõbustustele ja vaatamisväärsustele, kirjutab Oddity Central.

Kõige suurem vaatamisväärsus on aga kaubamaja... tühjus. Arendajad nägid ette, et hoonet hakkab külastama 70 000 inimest päevas.

See seisab aga tühjana, huvilisi on väga vähe, 533 meetri pikkuse rajaga "ameerika mägesid" pole kasutatud paigaldamisest saati. Eri andmetel tervelt 95-99% äripindadest jäidki rentijate huvipuudusel kasutamata (!). Kohalikud noored kiidavad seda heaks kohtingupaigaks, aga selline asi ei too omanikele muidugi raha sisse.

Käigus on ainult kiirtoidukohad peasissekäigu lähedal ning veel paar poodi kaugemal.

New South China Malli rajas 2005. aastal kiirnuudlimiljonär Hu Guirong, kes suhtus projekti väga entusiastlikult. Ta saatis inimesi üle maailma erinevaid suurpoode uurima, et luua unistuste kaubakeskus.

Aga miskipärast ei tekkinud huvitatud kauplejaid, kes tahtnuks keskuses kanda kinnitada. Selle üle on tänapäevaste hiinlaste tarbimisaplust ning šoppamis-, brändi- ja välismaiste toodete armastust arvestades palju imestatud.

NSCMi fiaskot käsitleb ka 2009. aastal valminud lühike dokumentaalfilm "Utopia, Part 3: The World's Largest Shopping Mall".

Dokumentaali võite vaadata kahes osas siinsamas:

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Enim loetud
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare
Astronoomia.ee selgitab: Miks me Marsilt vett otsime? Astronoomia.ee selgitab: Miks me Marsilt vett otsime?
Planeet Marss on olnud Maa-asukate hoolika uurimise all juba kaugetest aegadest. Sest see planeet oma oranzikas-punase tooniga on ikka köitnud vaatajate meeli. Kuna punane värv on ka vere värv, siis on paljude rahvaste mütoloogia pannud Marsi “paha poisi” rolli: temaga on seostatud hüpoteetilisi tulnukaid, kes Maa ja selle asukate suhtes on vaenulikult meelestatud.
Hea küsimus: miks kulgur Curiosity ei tohi Marsil veeproove koguda? (35) Hea küsimus: miks kulgur Curiosity ei tohi Marsil veeproove koguda?
28. septembril teatas USA kosmoseagentuur NASA, et on leidnud kindlaid tõendeid vedelast veest Marsil.
Mis mõtet on paugutada? Elon Musk selgitas Marsi vesinikupommitamise mõtet (35) Mis mõtet on paugutada? Elon Musk selgitas Marsi vesinikupommitamise mõtet
Vestlussaate "The Late Show with Stephen Colbert" saatejuht Stephen Colbert võrdles hiljuti ettevõtte SpaceX tegevjuhti Elon Muski naljatamisi Bondi-filmi kurikaelaga, kui viimane tegi juttu kavast Marssi kiirema soojendamise huvides tuumapommitada.
Amatöörteadlased avastasid Kepleri teleskoobi abil terve eksokomeetide parve (2) Amatöörteadlased avastasid Kepleri teleskoobi abil terve eksokomeetide parve
Amatöörteadlaste kodanikuvõrgustik Planet Hunters ehk Planeedikütid on teinud tähtsa avastuse. Avastuseks ei ole aga planeet, vaid tundub, et hoopis komeet või õieti lausa komeediparv.
AJALOOLISED FOTOD: NASA avalikustas ligi 10 000 pilti kõikidest mehitatud reisidest kuuleUskumatud kaadrid!  (273) NASA fotod Apollo missioonidest
NASA avaldas läinud nädalal Flickr pildikeskkonnas ligi 10 000 pilti igast mehitatud reisist kuule ja tagasi.
Google Lunar X Prize: Milline meeskond paneb 2017. aastal esimesena oma roboti Kuu peale? (10) Google Lunar X Prize
Tähtajaks on aasta 2017, praegu on konkurentsis veel 16 erinevat meeskonda üle maailma: Google välja pandud 30 miljoni dollari preemia on ka väärt jõupingutust, mis peaks erafirmad tõelise robotivõidujooksuga Kuu peale viima.
Üks maailma suuremaid lennufirmasid suleb uksed: US Airwaysi lennud saavad otsa (4) Üks maailma suuremaid lennufirmasid suleb uksed: US Airwaysi lennud saavad otsa
17. oktoobril, kell 12.01 kohaliku aja järgi pimeneb lennufirma US Airwaysi internetilehekülg, lennufirma reserveerimissüsteem lülitub välja, mõni tund hiljem, kui San Franciscost startiv lennuk Philadelphias rattad maha saab, on ka lennud lõplikult ajalugu. Firma kümned tuhanded töötajad ja 655 lennukit peavad hakkama harjuma uute värvidega, American Airlinesi omadega.
EESTI ILM 2100: Kuidas kliima muudab sporti? Vaata kaardilt, miks jalkamehed rõõmustavad ning kas Tartu maratoni saab pidada?Interaktiivne graafik (5) tartu maraton
Delfi ja Eesti Päevalehe lugudesarja raames valminud interaktiivsel graafikul saab vaadata ka seda, kuidas mõjutab kliima erinevaid spordialasid. Rõõmustada tasub näiteks jalkameestel, sest kui praegu tundub hooaja algus varakevadel suisa loomuvastane, siis poolesaja aasta pärast ongi märtsis õues mõnusalt soe. Küll aga tasub murelikult klikkida prognoose talispordi harrastajatel: mis saab suusatamise suursündmustest?
FOTOD: Ujuvlinnad - selliseid elupaiku soovitavad arhitektid kliimapagulastele, miks mitte ka turistidele (25) Ujuvlinnade arhitektuurivõistlus
Mõni aeg tagasi kirjutas Forte Belgia arhitekti Vincent Callebauti ujuvlinna projektist nimega Lilypad, kuhu oleks võimalik uinutavate lainete keskel elama panna 50 000 inimest. Nüüd võime esitleda veel tervet rida sama uljaid tulevikuprojekte.
Pöörane ja kallis küll, aga planeedi päästmiseks pole veel hilja (125) Pöörane ja kallis küll, aga planeedi päästmiseks pole veel hilja
Arusaam, et inimene ei oota looduselt armuande, vaid ainult võtab, on iganenud.
INTERAKTIIVNE GRAAFIK: Kliki ja vaata kaardil, kas sinu kodukohas on tulevikus lund ja kui soe saab olema Eesti suvi! (33) Eesti ilm 2100
Delfi ja Eesti Päevalehe lugudesarjas on valmis saanud interaktiivne kaart, millelt saab lihtsalt ja kiirelt vaadata, missugust ilma lubavad Eesti teadlased meile tulevikus. Põnev! Kliki kaardil: üleval servas on ikoonid, millelt saad valida temperatuuri, sademeid või siis lumikatte kaarti!
Oliivid ja oliiviõli meeldivad? Varsti maksad rohkem, kui üldse osta saad! (71) Oliivid ja oliiviõli meeldivad? Varsti maksad rohkem, kui üldse osta saad!
95% oliivipuuistandustest asuvad Itaalias ja Hispaanias. Paraku on Vahemerepiirkonda kiusanud hiljuti suured eri hädad, nii et saak jäi viletsaks.
Rängimaid katastroofe: kui 170 meetri kõrgune megatsunami rammis Roheneemesaari (19) Rängimaid katastroofe: kui 170 meetri kõrgune megatsunami rammis Roheneemesaari
Merepõhja-värinate sünnitatud rohkem kui saja meetri kõrguseid laineid nimetatakse õigusega megatsunamideks. Pärast seda kui osa Pico de Fogo vulkaanist Roheneemesaarte hulka kuuluval Fogo saarel rohkem kui 70 000 aastat tagasi merre kukkus, paiskus 170 meetri kõrgune laine lähedalasuva Santiago saare pihta, kus praegusel ajal elab rohkem kui veerand miljonit inimest.
Miks mõne suitsetaja kopsud ikkagi terveks jäävad? Põhjus on nüüd leitud (39) Miks mõne suitsetaja kopsud ikkagi terveks jäävad? Põhjus on nüüd leitud
Ühendkuningriigi teadlastel õnnestus välja selgitada, miks mõnede inimeste kopsud paistavad eluaegsest tubakasuitsetamisest hoolimata terved olevat. Rohkem kui 50 000 katsealust hõlmanud analüüs näitas, et kasulikud DNA-mutatsioonid võivad kopsude tööd soodustada ja suitsetamise eluohtlikke mõjusid pärssida.