Testivõitjast sääsepüüdja imeb suve sääsevabaks

 (53)
Testivõitjast sääsepüüdja imeb suve sääsevabaks
Foto: Tanel Meos

Aiasalongi Homeyard tootevalikusse on lisandunud sääsepüüdja Mosquito Magnet Independence, Soome tehnikaajakirja Tekniikan Maailma testivõitja. Muuda suvi sääsevabaks!

„Kuigi see võib esmapilgul kõlada uskumatuna, saab ka Eesti suvi olla peaaegu sääsevaba,“ ütleb Alari Ilves, OÜ Homeyard juhatuse liige. „Pealtnäha ebavõrdses võitluses nende vereimejatega tuleb inimesele appi sääsepüüdja, mis aitab sääskede populatsiooni märkimisväärselt vähendada ja
muuta suveõhtud seeläbi oluliselt meeldivamaks,“ lisab Alari Ilves.

Mosquito Magneti tegevusraadiuseks on kuni 4000 m2. Sääsepüüdja pihustab sääskede kasvukohas hingeõhku imiteerivat värvitut ning lõhnatut süsinikdioksiidi, mis meelitab vereimejad püünise juurde. Ligimeelitatud putukad peibutab veelgi lähemale seenealkohol oktenool ning masinast erituv soojus ja viimaks imetakse nad püünisvõrku spetsiaalse vastuvoolu
(CounterFlow) tehnoloogia abil. Püüdes emaseid putukaid, häirib sääsepüüdja põhjalikult putukate
kasvutsüklit ning vähendab märkimisväärselt sääskede populatsiooni.

Samas on sääsepüüdja Mosquito Magnet keskkonnasõbralik, kuna ei kasuta pestitsiide ega ohtlikke kemikaale. Ta on ohutu mesilastele, liblikatele, lindudele ning lemmikloomadele.

Sääsepüüdja kasutab töötamiseks tavalist balloonigaasi (propaani). Parima tulemuse saamiseks tuleks püünis tööle panna kohe, kui esimesed sääsed välja ilmuvad, vältimaks populatsiooni liigrohkeks kasvamist. Kui sääski on piirkonnas juba palju, vajab püünis tajutava tulemuseni jõudmiseks mõne nädala jagu aega.

Mosquito Magnet Delfi Pilt

Homeyardi tootevalikus on 2 Mosquito Magneti sääsepüünist:
Mosquito Magnet Patriot
- 4000m² toimeala
- elektritoide, komplektis on 15m kaabel
- püünisvõrku mahub 8000-13 000 sääske
- sobilik mõõdukalt sääserohkes piirkonnas, näiteks linnakodus.
Hind 499 eurot.

Mosquito Magnet Independence
- 4000m² toimeala
- autonoomne – ei vaja elektritoidet
- püünisvõrku mahub 30 000-40 000 sääske
- sobilik äärmiselt sääserohkes piirkonnas, maakodus või suvilas.
Hind 999 eurot.
Soome ajakirja „Tekniikan Maailma“ testivõitja 2011.

Alari Ilvese sõnul on sääsetõrjeseadmetel Eesti turul hea minek. 2010. aastast müüb Homeyard Eestis sääsepeletajat ThermaCell, mida on müüdud üle 10 000 eksemplari. Eelmisest aastast on saadaval ka sääse- ja parmupüünis Predator.

Homeyard OÜ on 2008. aastal asutatud ettevõte, mis aitab muuta õues vaba aja veetmise nauditavaks. Homeyardi tootevalikusse kuuluvad robotniidukid, grillid, väliköögid, sääsepüüdjad, sääsepeletajad, terrassisoojendajad ja robottolmuimejad.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare