Teadusuuring selgitas välja, et ilusal inimesel on raske kehva tööd leida

 (4)
Teadusuuring selgitas välja, et ilusal inimesel on raske kehva tööd leida
Hiina söekaevur. Reuters

Ilusatel inimestel on vähem ilusate ees omad eelised. Mõnes mõttes on ilu justkui kikilips – teeb lahti uksed, murrab lahti südamed. ERR Novaator vahendab, et teadlased on juba mõne aja eest välja uurinud, et ka uue töökoha leiavad ilusad inimesed kergemini. Nii et ilus tasub justkui olla.

Kuid teisalt – värsked teadusuuringud viskavad sellesse ilusasse arusaama väikese vimka sisse. Briti, Prantsuse ja Singapuri teadlased nimelt väidavad, et kui ilusatel inimestel on tõesti teistest lihtsam saada häid, ihaldusväärseid ja glamuurseid töökohti, siis vähem prestiižikatele ja väärtusetumateks peetavatele tööotsadele on neil pääseda hoopistükkis teistest raskem.

Margaret Lee London Business Schoolist ja ta kolleegid tegid 750 katseisikuga katseid, kus neile näidati kahe inimese pilti, üks neist teiste hindajatega tehtud eeltestide põhjal tunnistatud veetelvaks ja teine mitteveetlevaks, ja paluti siis katseisikutel hinnata mitmesugustele küsimustele vastamise kaudu fotodel kujutatud isikute sobivust kas siis rohkem prestiižikatele töökohtadele nagu mänedžer või projektijuht või infotehnoloogia-praktikant, või pisut vähem prestiižikatele kohtadele nagu laotööline, majahoidja või kõnekeskuse operaator.

Loe edasi ERR Novaatorist!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare