Inimkehast leiti järjekordselt uus organ? Mitte nii kiiresti

 (3)
Inimkehast leiti järjekordselt uus organ? Mitte nii kiiresti
Autor/allikas: Neil Theise, David Carr-Locke, Scientific Reports

Väikese teadlasrühma sõnul on nad leidnud uue ja sisuliselt üle terve keha ulatuva organi. ERR Novaator kirjutab, et interstiitsiumi olemasolu võiks aidata selgitada muu hulgas vähirakkude kiiret levikut. Teised peavad 80. organi olemasolu heal juhul "julgeks hüpoteesiks".

Veelgi enam, uurimuse autorite arvutuste kohaselt on tegu ruumala poolest suurima inimkehas leiduva organiga. Kui uskuda Beth Israeli meditsiinikeskuse maksapatoloogi Neil Theise'i, koosneb interstiitsium igat veeni ja arterit ümbritsevast, igat lihast eraldavast ja vahetult naha all asuvast koest ning siseelundeid katva rakukihi keskosast.

Rohmakate meetodite tõttu paistis see seni anatoomidele osana tihedast sisekoest. Tegelikult on tegu hoopis peenekoelise lümfivedelikuga täidetud kambrikeste ja kanalite võrgustikuga.

"Põhimõtteliselt saab autorite sõnul interstiitsiumi kaudu kokku liita terve keha. Nad panevad ühe nimetaja alla kokku ikka väga palju erinevaid asju ja kudesid," märkis uurimusega mitte seotud Andres Arend, Tartu Ülikooli histoloogia ja embrüoloogia professor. Idee on sedavõrd uudne, et ERR Novaatorile teadaolevalt üritas Theise oma kahe kaaslasega avaldada tööd kokku kaheksas teadusajakirjas. Viimaks ilmus see võrdlemisi mainekas ajakirjas Scientific Reports

Loe lähemalt ERR Novaatorist.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare