Videomäng Fortnite teenis loojatele aprillikuu jooksul uskumatu koguse raha

 (3)
Videomängu Fortnite avakuva
Videomängu Fortnite avakuvaFoto: Epic Games / SWNS.com

Kirjutasime hiljuti, kuidas videomängu Fortnite loojad plaanivad e-sporti investeerida 100 miljonit dollarit. Tänast uudist arvesse võttes on selge, et see rahasumma pole mingi probleem. Nimelt teenisid mängu loojad ainuüksi eelmise kuuga mängu pealt 300 miljonit dollarit, vahendab the Verge.

Fortnite'i ärimudel on seejuures huvitav: nii mängu mängimine kui ka allalaadimine on täiesti tasuta. See, mille pealt mängu tegijad raha teenivad, on mängusiseste digitaalsete esemete müük ja teised väiketehingud (inglise keeles microtransactions). Seejuures ei muuda esemed kuidagi mängukogemust, vaid on kõigest kosmeetilised: näiteks saab osta enda tegelaskujule teisi tantsuliigutusi või riideesemeid.

Lisaks on huvitav see, et alles veebruarikuus teenisid tegijad väiketehingute pealt "vaid" 126 miljonit dollarit. Seega on paari kuu jooksul teenitava raha hulk kahekordistunud.

Tõenäoliselt tõstab mängu väärtust lähitulevikus ka asjaolu, et hiljuti tuldi mänguga välja ka mobiiliseadmetel: iOSi versioon on juba hetkel beetaversioonina väljas ning Androidi versioon peaks saabuma millalgi selle suve jooksul.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare