Tavataksode seljavõit? Uber otsustas seadusandluse tõttu Taanis pillid kotti panna

 (13)

Tavataksode seljavõit? Uber otsustas seadusandluse tõttu Taanis pillid kotti panna
Takso või Uber?Reuters

Ainsaks linnaks, kus Uber Taanis tegutseb, on Kopenhaagen, kus neil on 300 000 kasutajat ja 2000 juhti. Täna teatati aga, et vähem kui kuu pärast Uberi sõidujagamisteenust enam riigis ei eksisteeri.

Ametlikult lõpetatakse tegevus Taanis 18. aprillil. See samm järgneb ebaõnnestunud katsele veenda valitsust tegema taksondusalasesse seadusandlusse muudatusi, mille järgi ka Uberi sõidujagamismudel sellesse sobituks.

"Taani valitsus võtab peagi vastu uue seaduse, mille jõustudes muutub meie ettevõte siin mõttetuks," ütles CNNi ja BBC vahendusel Uberi kõneisik Harry Porter. Uued taksondusreeglid näevad ette taksomeetrite ja kaamerate kohustuslikuks muutmise. Lisaks piiratakse uute teenusega liituvate juhtide arvu kvartalis 125ni. See tähendab, et selleks, et kõik Uberi juhid litsentsi saaksid, kulub aastaid, lausus Porter.

Uberi Taani kõneisik Kristian Agerbo tänasel pressikonverentsil, kus teatati ettevõtte Taanist lahkumisest. Reuters
Seotud lood:

Ettevõte küll teatas, et nad püüavad veel valitsust reegleid muutma veenda, ent hetkeseisuga on nad lahkumas. Seda on juhtunud harva, kui sõidujagamisfirma tervest riigist lahkub, ehkki linnu on nad siiski varemgi maha jätnud. Lisaks müüdi aastal 2016 oma Hiina ettevõte kohalikule rivaalile Didi Chuxingile, millega lõppes ka nende katse üht maailma suuremat turgu domineerida.

CNN ütleb, et Taani suuruselt teise linna Aarhusi jääb Uberi andmetöötluskeskus siiski alles.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare