Religioon on vägivaldne? Massimeedia noor edukas osa kujutab seda nii

 (77)
Religioon on vägivaldne? Massimeedia noor edukas osa kujutab seda nii
Foto: Mercury Steam / Konami

Videomänguärist on kujunenud viimase kümne või pigem 3-5 aasta jooksul massimeedia(tööstuse) oluline osa. Mänge on palju ja erinevaid, aga tänase eriplokiteema raames huvitab meid nende tehtav üldistus: religioon on vägivaldne.

USA Missouri ülikooli ajakirjanduse-doktoriõppur Greg Perreaulti uuring näitab: paljude uuemate videomängude sisus leidub viiteid, et religioon on vägivaldne, kirjutab Science Daily.

Perreault tegi järelduse viie hiljutise eepilise mängu sisu uurides: "Mass Effect 2", "Final Fantasy XIII", "Assassin's Creed", "Castlevania: Lords of Shadow" ja "The Elder Scrolls IV: Oblivion".

"Enamuses neist on tugev rõhk templirüütlite ja ristisõdijate motiividel. Autorid ei tõsta esile ainult religiooni vägivaldset aspekti, vaid samuti lõid sellega seoses probleemi, millest peategelane peab üle saama - olgu selleks konfliktid usuhulludega või heitlus religioosse süütundega."

Perreault usub samas, et sellised kommentaarid pole sihipärased. "Ei jää tunnet nagu mänguloojad sihikindlalt religiooni materdavad. Pigem tahavad nad selle abil köitvamat lugu arendada.

Enamus mänge sisaldab vägivalda, vägivald põhineb konfliktil ja konflikt on põnev. Religioon paistab vägivallaga seonduvat, sest aitab luua haaravat sisu."

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Oma arvuti- või konsoolmängu müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!

Enim loetud
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare
Astronoomia.ee selgitab: Miks me Marsilt vett otsime? Astronoomia.ee selgitab: Miks me Marsilt vett otsime?
Planeet Marss on olnud Maa-asukate hoolika uurimise all juba kaugetest aegadest. Sest see planeet oma oranzikas-punase tooniga on ikka köitnud vaatajate meeli. Kuna punane värv on ka vere värv, siis on paljude rahvaste mütoloogia pannud Marsi “paha poisi” rolli: temaga on seostatud hüpoteetilisi tulnukaid, kes Maa ja selle asukate suhtes on vaenulikult meelestatud.
Hea küsimus: miks kulgur Curiosity ei tohi Marsil veeproove koguda? (35) Hea küsimus: miks kulgur Curiosity ei tohi Marsil veeproove koguda?
28. septembril teatas USA kosmoseagentuur NASA, et on leidnud kindlaid tõendeid vedelast veest Marsil.
Mis mõtet on paugutada? Elon Musk selgitas Marsi vesinikupommitamise mõtet (35) Mis mõtet on paugutada? Elon Musk selgitas Marsi vesinikupommitamise mõtet
Vestlussaate "The Late Show with Stephen Colbert" saatejuht Stephen Colbert võrdles hiljuti ettevõtte SpaceX tegevjuhti Elon Muski naljatamisi Bondi-filmi kurikaelaga, kui viimane tegi juttu kavast Marssi kiirema soojendamise huvides tuumapommitada.
Amatöörteadlased avastasid Kepleri teleskoobi abil terve eksokomeetide parve (2) Amatöörteadlased avastasid Kepleri teleskoobi abil terve eksokomeetide parve
Amatöörteadlaste kodanikuvõrgustik Planet Hunters ehk Planeedikütid on teinud tähtsa avastuse. Avastuseks ei ole aga planeet, vaid tundub, et hoopis komeet või õieti lausa komeediparv.
AJALOOLISED FOTOD: NASA avalikustas ligi 10 000 pilti kõikidest mehitatud reisidest kuuleUskumatud kaadrid!  (273) NASA fotod Apollo missioonidest
NASA avaldas läinud nädalal Flickr pildikeskkonnas ligi 10 000 pilti igast mehitatud reisist kuule ja tagasi.
Google Lunar X Prize: Milline meeskond paneb 2017. aastal esimesena oma roboti Kuu peale? (10) Google Lunar X Prize
Tähtajaks on aasta 2017, praegu on konkurentsis veel 16 erinevat meeskonda üle maailma: Google välja pandud 30 miljoni dollari preemia on ka väärt jõupingutust, mis peaks erafirmad tõelise robotivõidujooksuga Kuu peale viima.
Üks maailma suuremaid lennufirmasid suleb uksed: US Airwaysi lennud saavad otsa (4) Üks maailma suuremaid lennufirmasid suleb uksed: US Airwaysi lennud saavad otsa
17. oktoobril, kell 12.01 kohaliku aja järgi pimeneb lennufirma US Airwaysi internetilehekülg, lennufirma reserveerimissüsteem lülitub välja, mõni tund hiljem, kui San Franciscost startiv lennuk Philadelphias rattad maha saab, on ka lennud lõplikult ajalugu. Firma kümned tuhanded töötajad ja 655 lennukit peavad hakkama harjuma uute värvidega, American Airlinesi omadega.
Pöörane ja kallis küll, aga planeedi päästmiseks pole veel hilja (125) Pöörane ja kallis küll, aga planeedi päästmiseks pole veel hilja
Arusaam, et inimene ei oota looduselt armuande, vaid ainult võtab, on iganenud.
INTERAKTIIVNE GRAAFIK: Kliki ja vaata kaardil, kas sinu kodukohas on tulevikus lund ja kui soe saab olema Eesti suvi! (32) Eesti ilm 2100
Delfi ja Eesti Päevalehe lugudesarjas on valmis saanud interaktiivne kaart, millelt saab lihtsalt ja kiirelt vaadata, missugust ilma lubavad Eesti teadlased meile tulevikus. Põnev! Kliki kaardil: üleval servas on ikoonid, millelt saad valida temperatuuri, sademeid või siis lumikatte kaarti!
Oliivid ja oliiviõli meeldivad? Varsti maksad rohkem, kui üldse osta saad! (71) Oliivid ja oliiviõli meeldivad? Varsti maksad rohkem, kui üldse osta saad!
95% oliivipuuistandustest asuvad Itaalias ja Hispaanias. Paraku on Vahemerepiirkonda kiusanud hiljuti suured eri hädad, nii et saak jäi viletsaks.
Rängimaid katastroofe: kui 170 meetri kõrgune megatsunami rammis Roheneemesaari (19) Rängimaid katastroofe: kui 170 meetri kõrgune megatsunami rammis Roheneemesaari
Merepõhja-värinate sünnitatud rohkem kui saja meetri kõrguseid laineid nimetatakse õigusega megatsunamideks. Pärast seda kui osa Pico de Fogo vulkaanist Roheneemesaarte hulka kuuluval Fogo saarel rohkem kui 70 000 aastat tagasi merre kukkus, paiskus 170 meetri kõrgune laine lähedalasuva Santiago saare pihta, kus praegusel ajal elab rohkem kui veerand miljonit inimest.
Miks mõne suitsetaja kopsud ikkagi terveks jäävad? Põhjus on nüüd leitud (39) Miks mõne suitsetaja kopsud ikkagi terveks jäävad? Põhjus on nüüd leitud
Ühendkuningriigi teadlastel õnnestus välja selgitada, miks mõnede inimeste kopsud paistavad eluaegsest tubakasuitsetamisest hoolimata terved olevat. Rohkem kui 50 000 katsealust hõlmanud analüüs näitas, et kasulikud DNA-mutatsioonid võivad kopsude tööd soodustada ja suitsetamise eluohtlikke mõjusid pärssida.
Kas tõesti on Euroopa ilmateated palju täpsemad kui USA omad? (3) Kas tõesti on Euroopa ilmateated palju täpsemad kui USA omad?
Kui võrrelda USA ilmateateid nendega, mida Euroopas koostatakse, ilmneb küll pahatihti, et eurooplased teavad paremini isegi USA kohal toimuvat ette näha.
Kokku 19 Euroopa Liidu riiki (aga mitte Eesti) otsustas jääda GMO-vabasse tsooniLisatud kommentaar Eesti keskkonnaministeeriumilt (219) Kokku 19 Euroopa Liidu riiki (aga mitte Eesti) otsustas jääda GMO-vabasse tsooni
Geneetiliselt muundatud toitu (GMO), mida propageerivad suured biotehnoloogiafirmad, on vähemalt osaliselt Euroopa Liidus lubatud kasvatada, kuid 19 liikmesriiki teatas laupäevaks, et nemad kavatsevad jääda GMO-vabasse tsooni.