Pidu läbi: Valve eemaldas koolitulistamismängu Steamist

 (9)
Pidu läbi: Valve eemaldas koolitulistamismängu Steamist
Videomäng Active ShooterKuvatõmmis

See nädal kirjutasime, et Steami platvormil tuuakse välja koolitulistamissimulaator Active Shooter. Steami omanikfirma Valve teatas nüüd, et mäng ja selle arendaja eemaldati keskkonnast.

Valve'i esindaja sõnul mäng eemaldati, kuna arendaja, kes mängu tegi, on oma agressiivse ja ahistava iseloomuga Valve'ile ka juba varem silma paistnud. Nimelt sai end Ata Berdiyeviks nimetav arendaja Steamis mängude avaldamise keelu juba eelmise aasta sügisel. See, et tegemist on sama inimesega tuli välja pärast Valve'i poolt läbi viidud juurdlust, mille tõi kaasa mänguga seotud suur avalik huvi ja kriitika.

"Ata on troll ning ta on varasemalt näidanud, et ta ahistab kliente, avaldab autoriõigustega kaitstud materjali ja mõjutab kasutajate poolt antavaid mänguhinnanguid valeandmetega," ütles Valve mängu arendaja kohta. "Me ei kavatse teha äri inimestega, kes käituvad meie klientide ja meie endiga niiviisi."

Lisaks teatasid Valve'i esindajad, et tegelevad varsti enda sisupoliitika täpse arutamisega ja probleemi adresseerimisega avalikult.

Mänguvastane petitsioon sai inimestelt 184,174 allkirja.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare