Kui palju kahju teeksid häkkerid, kes ründaksid... tervet maailma?

 (12)

Kui palju kahju teeksid häkkerid, kes ründaksid... tervet maailma?
Foto: Wikimedia Commons / kasutaja Byseyhanla

Iga tehnoloogiauudiseid lugev lapski teab, et küberrünnakud võivad selle sihtmärgile väga kalliks maksma minna, eriti kui sihtmärk on suur firma või asutus, mis näiteks terveid riike teenindab.

Aga kui kalliks täpselt? Ühendkuningriigi kindlustusturg Lloyd’s of London ja finantsriskide hindamisega tegelev firma Cyence koostasid uuringu, et selle kohta mingi üldine vastus saada.

Nende raportist selgub, et „keskmine“ maailmne küberrünnak võiks tekitada rahalist kahju 53 miljardi USA dollari (44 miljardi euro) väärtuses.

See on mastaabilt võrreldav mõne koleda looduskatastroofi tekitatud tagajärgedega, näiteks 2012. a Ameerika Ühendriike sasinud supertorm Sandy juhtumiga.

Tänavu 8. mail USA-d Denverit tabanud vägev rahetorm on selle kõrval oma 1,4 miljardi dollari suuruse "maksumusega" vaevu märkimist väärt.

Aga kahjud võivad olla ka hullemad, uuringu põhjal kuni 121 miljardi dollari väärtuses (100,5 miljardit eurot).

Võrdluseks niipalju, et tänavu mais paljudes eri riikides möllanud WanaCry-lunavara tekitas kahjusid, mis on rahas mõõdetavad umbes 8 miljardi dollariga (ligi 6,65 miljardit eurot).

Uuringu eesmärk on panna suuri firmasid ja asutusi suurema hoolega mõtlema enda küberkaitsmisele, sest kuni midagi hullu juhtunud pole, on ju tavaline arvata, et sind küll miski paha ei taba.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare