FOTOD | Tallinnas toimus täna maailma esimene rahvusvaheline 5G kõne

 (25)
FOTOD | Tallinnas toimus täna maailma esimene rahvusvaheline 5G kõne
Esimese rahvusvaheline 5G kõneFoto: Madis Veltman

Mobiilset andmesidet arendav ühendus 3GPP jõudis juuni keskel 5G standardi lõpliku paikapanemiseni. Sai olla ainult aja küsimus, et millal mobiilioperaatorid ja tehnoloogiafirmad hakkavad sellega seotud teenuseid ja võimalusi laiemalt tutvustama.

Elisa demonstreeris täna Tallinnas 5G võrgus liikuv kõne, mis oli nende kinnitusel ka esimene kahe riigi vahel toimuv 5G kõne.

Pidulikul sündmusel osalesid nii ajakirjanikud kui ka näiteks majandus- ja taristuminister Kadri Simson, kes vestles 5G kõne teel Soome transpordi- ja kommunikatsiooniminister Anne Berneriga.

5G lisab mobiilsele andmesidele küll kiirust, aga telefoninäppijatest enam vajavad seda interneti teel andmeid vahetavad seadmed ja süsteemid ehk siis asjade internet (IoT).

5G-tarbijaseadmed hakkavad laiemalt levima aga eri hinnangutel ajavahemikus aastatel 2020-2023.

Elisa kasutas 5G-võrgu loomiseks 3,5 Ghz sagedust, mis on esimesi sagedusi tuleviku 5G-võrgus. Täna kasutusel olnud võrgus oli andmeside tippkiirus 2,2 Gbit/s.

Elisa meenutab, et nemad tegid ka 1991. aastal maailma esimese ja 1994. a Eesti esimese kõne GSM võrgus (siis oli helistajaks president Lennart Meri).

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare