Apple`i kasutajad peaksid hoiduma selle ühest sümbolist koosneva sõnumi avamisest

 (13)
Apple`i kasutajad peaksid hoiduma selle ühest sümbolist koosneva sõnumi avamisest
Katkine iPhone. Reuters

Sümbol, mis iOSi seadmetes paksu pahandust külvab, on pärit telugu kirjast. Seda keelt räägitakse Lõuna-Indias. Nüüd on aga üks selle keele kirjamärk viirusena Apple`i toodetes ringlema hakanud.

The Verge`i teatel võivad pärast tähest koosneva sõnumi avamist iPhone`id kokku joosta ning rakendused nagu iMessage ja WhatsApp töötamast lakata. Viirus mõjutab ka selliseid äppe nagu Gmail ja Facebook Messenger. Vähe sellest, telefoniga võib tekkida probleeme ka siis, kui keegi tekstitöötlusrakenduses ise seda tähte kirjutama hakkab. Samas näib, et selliseid rakendusi nagu Telegram ja Skype teluguprobleem ei mõjuta.

Mõjutatud on seadmed, mille operatsioonisüsteem on iOS11, macOS High Sierra, watchOS 4 ja tvOS 11. Apple teatas, et tegeleb juba sellega, et süsteemid telugukindlaks saada. Vastav uuendus peaks välja tulema veel enne seda, kui kevadel ilmub iOSi versioon 11.3.

Telugu keelt räägitakse peamiselt Indias Andhra Pradeshi osariigis, kus see on ametlik keel, samuti kasutatakse seda ametliku keelenaPuducherry liiduterritooriumil, Andamani ja Nicobari saartel. Kokku räägib telugu keel 74 miljonit inimest ja see on kõnelejate arvu poolest maailma kolmeteistkümnes keel.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare