PILK KAARDILE: Kus paiknevad maailma lennukikandjad praegusel hetkel

 (19)

Suurim lennukikandjate laevastik on selgelt USA-l, ning neid näeb sageli liikumas ka Lähis-Ida ja Ida-Aasia vetes. Ka Euroopa riikidel on üsna mitu lennukikandjat, samas kui Venemaa on rahapuudusel olnud sunnitud oma lennukikandjaid kinkima ka Hiinale ja Indiale.

Kokku on praegu maailma 12 riigil 37 lennuki- või helikopterikandjat. Terve rida hiigellaevu on ka ehitamisel, mõni ootab ka lammutamist. Juuresoleval kaardil on märgitud reeglina lennukikandja kodusadam, laevale klikkides leiab ka teabe selle viimase asukoha kohta merel.

Suurimad lennukikandjad on USA Nimitz-klassi kümme alust, mis paiknevad enamikus California, Virginia ja Washingtoni osariikide sadamates, üks ka alaliselt Jaapanis. Sageli nähakse ka neid Pärsia lahe regioonis.

Suurbritannia kolm lennukikandjat saadeti hiljuti lammutamiseks Türki, uute lennukikandjate valmimine, millelt F-35-tüüpi hävitajad võiks lendu tõusta, võtab veel mitu aastat aega.

Ida-Aasias on Hiina laevastiku seni ainsa lennukikandja vastu panna USA, Jaapani ja Lõuna-Korea lennukikandjaid.

Seotud lood:

Lähis-Idas on aga praegu vaid Egiptusel kaks Mistral-klassi helikopterikandjat. Pärsia lahe regiooni riikidel pole aga mitte ühtegi.

Vahemerel on aga Hispaania, Prantsuse ja Itaaalia lennuki- ja helikopterikandjate vastu panna vaid Venemaa Admiral Kuznetsov, mis tuli regiooni saata hoopis Murmanskist.

India lennukikandjatele Pakistanil midagi vastu panna ei ole.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare