Ajaloolane võitis koostöö eest Sofi Oksaneniga teaduse populariseerija auhinna

 (6)
Ajaloolane võitis koostöö eest Sofi Oksaneniga teaduse populariseerija auhinna
Sofi Oksanen ja Ivo Juurvee 30. augustil 2012 Solarise keskuses raamatu "Kui tuvid kadusid" esitluselFoto: Taavi Arus

Reedel anti Tallinnas Salme kultuurikeskuses üle riiklikud auhinnad 2013. aasta parimatele teaduse populariseerijatele. Teise preemia teadust populariseeriva õpetaja, teadlase või ajakirjaniku kategoorias sai ajaloodoktor Ivo Juurvee Eesti lähiajaloo värskemate uurimistulemuste laiema üldsuseni viimise eest Eestis ja maailmas, sealhulgas Sofi Oksaneni raamatute ajaloonõustajana.

Kirjaniku ja ajaloolase koostöö sai alguse juba neli aastat tagasi, kui Juurvee artikkel ilmus Sofi Oksaneni ja Imbi Paju kogumikus "Kõige taga oli hirm". Hiljem inspireeris sama artikkel Oksaneni uue romaani "Kui tuvid kadusid" peategelase kuju loomisel.

Eesti teaduse populariseerimise auhinnaga tunnustatakse igal aastal parimaid avalikkusele teaduse tutvustajaid. Kõik laureaadid saavad õiguse kasutada märki "Riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija".

Auhinda rahastab haridus- ja teadusministeerium ning seda annavad koostöös välja haridus- ja teadusministeerium, Eesti Teaduste Akadeemia ja Eesti Teadusagentuur.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare