Valge-ninasarvikute päästmisest on juba kasu olnud

 (2)
Valge-ninasarvikute päästmisest on juba kasu olnud
Viimane isane põhja-valgeninasarvik suri hiljuti, liigist on säiliinud veel kaks emast: Najin (vasakul) and Fatu (Foto: AFP)

Miljonite dollarite kulutamine põhja valge-ninasarvikute väljasuremisest päästmiseks on on õigustatud, sest selleks alusuuringute käigus leitakse nippe ka teiste ohustatud liikide kaitsmiseks.

Nii leiab ERR Novaatorile antud intervjuus ninasarvikute viljatusravi edendamisele keskenduva San Diego Global Zoo teadus- ja looduskaitsejuht Stacey Johnson.

Millised võimalused ja väljavaated meil praegu uue põhja valge-ninasarvikute loomiseks on? Iga strateegia näib hõlmavat vähemal või rohkemal määral kunstlikku viljastamist, mis paari aasta eest oleks kõlanud veel veidi ulmejutuna.

Üks kõige ilmsemaid võimalusi on töötada muidugi elavate loomadega, lihvida tehnikaid ninasarvikute rakuliinide säilitamiseks ja järeltulijate loomulikul teel ilmale toomiseks.

San Diegos keskendume külmutatud naharakkude ümberprogrammeerimisele tüvirakkudeks, et neid saaks muuta gameetideks: seemne- ja munarakkudeks.

Loe täisteksti saidil ERR Novaator!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare