Polegi veealune tulnukas teiselt planeedilt, hoopis albiino-hai


Polegi veealune tulnukas teiselt planeedilt, hoopis albiino-hai
Foto: Pisces Sportfishing Fleet

Mehhikos, California poolsaare lõunatipu lähistel kala püüdnud meeste üllatus oli suur, kui nende võrku sattus roosanahaline veidra välimusega elukas, rohekasroosade silmadega. Kuna elukas tundus nii veider, arutasid eluka püüdja ja laeva Dr Pescado kapten lausa tõsiselt, kas tegemist võiks olla maavälise tulnukaga.

Tõde on siiski palju maapealsem. Ilmneb, et tegemist on põishaiga (Cephaloscyllium ventriosum), kelle esindajad on levinud Vaikse ookeani vetes, antud juhul albiinoisendiga, mistõttu selle nahavärv ja ka silmade värv tunduvad erilisena.

Hai laeva sikutamine oli nõudnud kalamehel neljaminutilist rabelemist, kuid pärast laevale tõmbamist, tundus mehele lõpuks, et elukas võib olla looduskaitse alune, seega lasti see põishai vette tagasi pärast lühikest fotosessiooni.

Foto: Pisces Sportfishing Fleet
Seotud lood:

Põishaidel on kombeks ennast õhku täis tõmmata, et nad paistaksid suurematena ja peletades seega eemale võimalikke suuremaid vaenlasi. Muidu on tegemist häbelike ja omaette hoidvate allameetriste elukatega, kes inimestele reeglina mingit ohtu ei kujuta. Teatud tingimustes võib nende nahk lausa helendada.

Põishaid pole küll tegelikult ohustatud, kuid ka kalamehed ei taha neid eriti püüda, sest nende liha pole eriti maitsev.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare