Miljonid pimeduses: Puerto Rico on nädal pärast katastroofi jätkuvalt elektrita

 (2)

Miljonid pimeduses: Puerto Rico on nädal pärast katastroofi jätkuvalt elektrita
Puerto Rico enne ja pärast orkaani võrdlevatel satelliidipiltidel. Reuters

Kariibiat on viimastel nädalatel karmilt sakutanud päris mitu orkaani. Puerto Ricot laastanud Maria pühkis minema maju, teid ja tegi maatasa elektrivõrgu. Satelliidipildilt näeb, et saar on praktiliselt pimedusse mattunud.

Väljaspool pealinna San Juani on elektrikriis eriti tõsine. Pole elektrit, pole suhtlemisvõimalust ja kuuldavasti hakkavad ka puhas joogivesi ja arstiabi kokku kuivama.

Lisaks sellele, et sajad tuhanded külmikud on üles sulanud ja tubades ei saa õhtul tööle panna telerit ega laelampi, on ka väidetavalt 91-95% mobiiltelefonidest üleüldise voolukatkestuse tõttu teenuseta. Et ka suur hulk teid on tõsiselt kahjustada saanud, arvatakse, et paljud kogukonnad või pered pole saanud võimalust pärast orkaani võimude või oma lähedastega ühendust luua.

Elektrikud San Juanis remonttöid tegemas. Reuters
Seotud lood:

Maria jõudis Puerto Rico kohale juba nädal tagasi, ent ametivõimude hinnangul võib kuluda kuid, et saare 3,4 miljonit elanikku jälle elektri tagasi saaks. Praegu on aga kahjusidki raske hinnata, sest laastatud saarele on sedavõrd keeruline lennukiga maanduda. Lisaks on kohalik elektrivõrguettevõte Puerto Rico Electric Power Authority (PREPA) pankrotis ja pikalt elanike kriitikanoolte märklauaks olnud - ilma orkaanitagi olid katkestused tavaline nähe ja elekter maksis samas rohkem kui ükskõik millises USA osariigis (välja arvatud Hawaii).

Esimeste hinnangute järgi on umbes 90 protsenti jaotusvõrgust rivist väljas, ehkki elektrijaamad töötavad.

Halduslikult on Puerto Rico Ameerika Ühendriikide omavalitsuslik inkorporeerimata organiseeritud ala.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare