Nõlvadel pesitsevate tormilinnuliste pojad tõusevad esimest korda lendu öösiti ja vanemate juuresolekuta, tuledest eksitatuna põrkavad kokku aedade ning ehitistega või satuvad maapinnale, millelt nad ise õhku tõusta ei saa. Lisaks on niisugused abitud linnud kergeks saagiks koertele-kassidele, kuid võivad ka surnuks nälgida.

Vigastatud või valesse kohta maandunud merelindude, peamiselt valgekõht-tormilindude (Pseudobulweria rostrata) aitamiseks hoiab rühm vabatahtlikke ööpäevaringselt, sealhulgas pühadel ja nädalavahetustel, töös telefoniliini, kuhu saab teatada hätta sattunud linnust. Võrgustikku kuulub ka suurem osa kohalikke loomaarste, kes ravivad vigastatud linde tasuta. Vigastamata lindudele antakse juua, vajadusel ka süüa ning aega taastumiseks. Pärast mõõtmist-kaalumist lastakse nad mere ääres vabaks.

Oluliseks on valgekõht-tormilindude aitamisel ka teavitustöö, mille kaudu õpetatakse inimesi nii leitud merelinnuga õigesti käituma kui ka rõhutatakse ebavajalike tulede kustutamist ööseks. Kohtades, mida ei ole võimalik pimedaks teha (näiteks lennujaamades ja sadamates), koolitatakse personali lindudele esmaabi andma.

Tahitil töötab tormilindude heaks 75 vabatahtlikku, lisaks veel üheksa inimest lähematelt saartelt. Kohalike huvi ettevõtmise vastu annab lootust, et abikäte hulk kasvab veelgi.