Keegi kuri konkistadoor tõi kunagi sea Ameerikasse ja pani aluse suurele nuhtlusele

 (30)

Keegi kuri konkistadoor tõi kunagi sea Ameerikasse ja pani aluse suurele nuhtlusele
Metsik siga.Wikimedia commons

Siga on võõrliik, kes toodi Ameerikasse Euroopast, millalgi 1500. aasta paiku, selleks, et uued asunikud Uues Maailmas päris nälga ei jääks. Metssiga toodi Ameerikasse aga millalgi 20. sajandi alguses, selleks, et metsas ka kedagi jahtida oleks. Paraku on sissetoodud võõrliikidest saanud tõeline nuhtlus kümnetes osariikides USA-s.

USA põllumajandusministeerium (USDA) avaldas hiljuti raporti, mille kohaselt on metsistunud (endiseid) kodusigu, metssigu ja ka nende hübriide müttamas sealsetes metsades vähemalt viis miljonit ja paraku, tekitavad nad ka aastas vähemalt 1,5 miljardit dollarit kahju.

Nad kahjustavad kinnisvara, viljapõlde ja karjamaid, ohustavad põliseid loomaliike ja ökosüsteeme, kultuurilisi ja ajaloomälestisi. See invasiivne liik (kui arvestada, et kodusiga on ju otseselt arenenud metsseast) ohustab ka inimeste, mets- ja koduloomade tervist, hoiatab USA põllumajandusministeerium.

Alates 2004. aastast on ka metsistunud sigade levila USA-s oluliselt kasvanud (varem levisid nad põhja suunas umbes kuus, nüüd juba 12 kilomeetrit aastas) ja lisaks valgub riiki ka sigu Kanada poolelt, põhjustatuna osalt ka soojemast ilmastikust viimasel ajal. Ja nüüd tahetakse lausa võimude poolt nende levikut tõkestama hakata.

Metsikute sigade ja metssigade leviala USA-s. http://ohioline.osu.edu

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare