
Tegu on kaspia ehk turaani tiigriga (Panthera tirgris virgata), mille eksistents meie planeedi lõppes suhteliselt hiljuti, alles möödunud sajandi viiekümnendail-kuuekümnendail. Ametlikult väljasurnuks tunnistati kaspia tiiger aastal 2003.
Ajakiri Biological Conservation vihjab, et selle liigi saaks üsna hõlpsalt taastada ning selleks pole vaja kaspia tiigri DNAd või midagi muud taolist. Nimelt leiti, et tegelikult on Kaug-Idas elavad amuuri tiigrid kaspia tiigritele väga, peaaegu äravahetamiseni sarnased, piisaks lihtsalt mõningate loomade Kesk-Aasiasse toomisest ja olekski kaspia tiiger jälle olemas. Rahvusvaheline teadusmeeskond, keda rahastab osalt Maailma Looduse Fond (WWF), tahabki nüüd seda teha.
Kaspia tiigri saatus määrati siis, kui Tsaari-Venemaa 19. sajandi teisel poolel Turkestani vallutas (selle aladel asuvad sellised tänapäevased riigid ja piirkonnad nagu Turkmenistan, Tadžikistan, Kasahstan, Usbekistan, Kõrgõstan, Hiina Xinjiangi regioon jne.). Metsastest aladest said põllumaad ning lisaks sellele hakkasid tiigreid lõbu, laskmistreeningu ja süstemaatilise hävitamise eesmärkidel laskma jahisportlased ja sõjaväelased. Plaan oli piirkond tiigritest tühjaks teha, et nende levila asemele saaks maaharijad elama asuda.