Ateistid on nördinud: Mark Zuckerberg soovis hiljuti häid jõulupühi

 (18)
Ateistid on nördinud: Mark Zuckerberg soovis hiljuti häid jõulupühi
Mark Zuckerberg ja Priscilla Chan hoiavad oma vastsündinud beebit Max Chan Zuckerbergi.AP Photo / Scanpix

Facebooki juhi Mark Zuckerbergi sissekanne 25. detsembrist, kus ta soovis kõikidele häid jõulupühi ja hanukkat, kutsus esile hiigelsuure debati, enam kui 27 000 kommentaariga kogu maailmast. Teatud osa kommenteerijaist paistis tõsiselt häirivat see, et Zuckerberg ei olegi ateist.

Varem oli Zuckerberg ka Facebookis märkinud oma usutunnistuseks ateist, kuid 2016. aastal ta nähtavasti leidis omale Jumala.

Kui ta nüüd jõulupühade puhul läkituse tegi, küsis üks vastajaist kohe "Kas sa polegi ateist?" Järgnes Zuckerbergi vastus: "Ei. Ma olen kasvatatud juudiks ja siis läbisin ma perioodi, kus ma kahtlesin asjades, kuid nüüd ma usun, et religioon on väga vajalik."

Lõppenud aastal kohtus Zuckerberg isiklikult paavstiga. Lisaks on teda nähtud koos budistist abikaasa Priscilla Chaniga palvetamas budistlikus pagoodis.

Teine osa kommenteerijaist küll soovitas Zuckerbergile veelgi lähedasemat suhtestumist Loojaga. Religioossuse tunnistamine olevat vaid esimene samm.

Üks kommentaaor heitis ka ette, et Facebook pole jõulupüha ametlikult Jeesuse sünnipäevaks kuulutanud. Zuckerbergi vastus oli: "Kas sa siis polegi Jeesuse Facebooki-sõber?"

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare